OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "KOCHAM POLSKĘ"

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Uczestnicy wykonują pracę plastyczną lub fotografię będącą ilustracją w „Kalendarzu Polskim”. W części plastycznej należy przygotować plakat, rysunek lub obraz nawiązujący tematycznie do 100. rocznicy powstań śląskich. Część fotograficzna konkursu polega na wykonaniu zdjęcia inspirowanego tematyką powstań śląskich. Może to być próba rekonstrukcji wydarzeń lub aktualne zdjęcia miejsc, w których toczyły się walki powstańcze. Koniecznie należy opisać zdjęcie – jakie miejsce zostało uwiecznione, w jaki sposób jest związane z tematem lub jakiego wydarzenia dotyczy rekonstrukcja. Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz postawy szacunku wobec „małej ojczyzny”oraz upowszechnianie wiedzy na temat powstań śląskich. Termin dostarczenia prac do nauczycieli plastyki: 31 marca 2020 r. (wtorem) Rozstrzygnięcie  konkursu odbędzie się w maju 2020 roku.

Autor: Iwona Wilk-Dudek