KLASA 3c NA LEKCJI PRZYRODY W PLENERZE

Bezpośredni kontakt z przyrodą to również atrakcyjna forma nauki i utrwalenie wcześniej zdobytych wiadomości na zajęciach w szkole.Z takiej formy zajęć skorzystali uczniowie klasy 3C udając się z wychowawczynią, panią Joanną Brzezińską do parku nad Nysą Łużycką. Oprócz dokładnego poznania ścieżki edukacyjno – przyrodniczej o leśnych zwierzętach, roślinach występujących na naszym terenie, a także ekologii, uczniowie rozpoznawali - drzewa liściaste, iglaste, podziwiali park jesienią. Najwięcej radości sprawiło uczniom zbieranie owoców - orzeszków buczyny, które potem z apetytem były zjadane. Jednym z zadań do wykonania przez uczniów, było obserwowanie wyglądu buka zwyczajnego.  W czasie wolnym, dziewczynki zbierały kolorowe liście, chłopcy żołędzie. Znaleziono nawet jadalne grzyby. Nagromadzone skarby jesieni trafiły do klasowego kącika przyrody, który będzie przypominał wszystkim o lekcji przyrody w terenie.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Autor: Joanna Brzezińska