PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA 2016/2017

Współpraca naszej szkoły z Grundschule „Innenstadt am Fischmarkt” w G?rlitz

w I półroczu roku szkolnego 2016/17

Do tej pory odbyło się 8 spotkań grup polsko-niemieckich. Uczestniczyły w nich klasy:

1a z wych. p. Joanną Brzezińską

1b z wych. p. Barbarą Łukaszewicz

2a z wych. p. Anną Łasińską

2c z wych. p. Wiolettą Kołodziej

2d z wych. p. Dorotą Bartkowiak

3c z wych. p. Eweliną Sulimą

3e z wych. p. Iwiną Szymanek-Zych

3g z wych. p. Przemysławą Korneluk

Projekty były dofinansowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Burmistrza i Radę Miasta Zgorzelec na łączną kwotę 11971,80 zł.

Spotkania odbywały się: w „Chacie za wsią” w Radogoszczy, w gospodarstwie agroturystycznym w Spytkowie, w parku rozrywki „Nowolandia” w Zgorzelcu, w fabryce bombek w Złotoryi, na zamku Grodziec. Oprócz zwiedzania dzieci poznawały się wzajemnie, uczyły języka sąsiada, tworzyły piękne prace plastyczne. W tym półroczu gospodarzami spotkań była nasza szkoła. W przyszłym półroczu będziemy gościć w szkole niemieckiej.

Koordynator: Dorota Baranowska

Autor: Dorota Baranowska