CIEKAWE EKSPERYMENTY

Dnia 12 kwietnia uczennice z 5b i 5a, które należą do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przygotowały eksperymenty, które zaprezentowały uczniom w szkole. Eksperymenty dostarczają informacji o wielu pasjonujących zjawiskach przyrodniczych i pomagają w poznawaniu tajemnic otaczającego nas świata. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą przyglądały się prezentowanym doświadczeniom, z których najbardziej podobały się: „wulkan”, ,,balon w butelce”,, kolorowe wiry” ,,góra wody” – były brawa i owacje. Dzieci w niektórych doświadczeniach też brały udział. W tak ciekawy sposób przygotowane zajęcia edukacyjne z przyrody pogłębiają wiedzę, poprawiają koncentrację uwagi uczniów i zachęcają do nauki i eksperymentalnego rozwiązywania zagadek przyrodniczych. Pokaz  przygotowały:  Węgrzyn Natalia, Kempa Hania, Olejnik Martyna, Behrendt Amelia, Śmigaj Maja, Lange Julia, Kuriata Marta, Słonecka Julia, pod opieką pani Małgorzaty Śniechowskiej.

Autor: Małgorzata Śniechowska