POLSKO-NIEMIECKI PROJEKT Brückenpark- Park Mostów

Dnia 8 maja 2017 r. uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą p. Jolantą Podłużny oraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Görlitz po raz drugi wzięli udział w warsztatach polsko- niemieckiego projektu Brückenpark- Park Mostów. Uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak prawdziwi architekci- ich zadaniem było bowiem zaprojektowanie placu zabaw na terenie Parku Pokoju (Friedenspark) w Görlitz.  Przedtem jednak wybraliśmy się na zewnątrz, aby zobaczyć teren, na którym ma powstać plac zabaw.  Dzieci bez wahania zmierzyły się z tym jakże wielkim wyzwaniem, co zaowocowało oryginalnymi pomysłami, bo przecież nikt inny nie mógłby tego lepiej wymyślić. Każdy z projektów został szczegółowo omówiony i skonsultowany z architektem. Udając się na drugie spotkanie, dzieci nie kryły emocji, były bardzo podekscytowane i ciekawe, które z ich pomysłów zostaną zrealizowane. Na uczniów czekały już profesjonalne plany przygotowane przez pana architekta. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, gdyż nie od dziś wiadomo, że dziecko to najbardziej wymagający krytyk. Przygotowania do budowy "naszego" placu zabaw rozpoczną się już niebawem!

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tym fantastycznym przedsięwzięciu, bo przecież nie każdy może pochwalić się tym, że w Görlitz znajduje się plac zabaw, który sam wymyślił :)

Autor: Jolanta Podłużny