FESTYN SZKOLNY W GOERLITZ

19 maja, słonecznym popołudniem, klasa 4b wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Podłużny oraz pedagogiem szkolnym, panią Dorotą Baranowską, udała się na festyn szkolny do Szkoły Podstawowej Innenstadt w Görlitz. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji. Szczególnym powodzeniem cieszyły się doświadczenia sprawdzające czułość pięciu zmysłów człowieka - wzroku, słuchu, węchu, dotyku i smaku.   Dzieci sadziły kwiaty, poznały recepturę na to, jak samodzielnie wykonać piasek kinetyczny, a co najważniejsze, same próbowały porozumieć się w języku sąsiada. Dzieci miały okazję posmakować specjałów z różnych zakątków świata przygotowanych przez rodziców tamtejszej szkoły.

Dziękujemy naszej partnerskiej szkole w Görlitz za zaproszenie i możliwość spędzenia ciekawie czasu :)

Autor: Jolanta Podłużny