Kalendarium

Poniedziałek, 2018-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody

Kolejny sukces naszych Sportowców.

Tradycyjnie jesienią na Stadionie Miejskim im. Józefa Wiatrowskiego w Zgorzelcu odbyły się  sztafetowe biegi przełajowe. Rywalizacja obejmuje Igrzyska Dzieci -klasy IV-VI szkół podstawowych oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej- klasy VII-VIII i III gimnazjum w kategorii dziewcząt i chłopców. Każda drużyna liczyła dziesięciu zawodników, którzy mieli do pokonania przełajową pętlę. Nasza szkoła zdobyła trzy złote medale na cztery rozegrane wyścigi. Złotą passę rozpoczęły najmłodsze dziewczęta, które rywalizowały na pętli liczącej 800m. Chłopcy w tej kategorii wiekowej zajęli V miejsce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta i chłopcy  wzorem młodszych koleżanek zdobyli złote medale.

W przyszłym tygodniu podczas Wojewódzkiej Inauguracji Roku Sportowego i podsumowaniu współzawodnictwa za rok 2018/2019, zostaną rozegrane finały dolnośląskie w sztfetowych biegach przełajowych w Olszynie, w których prawo startu maja Mistrzowie Powiatu.

Autor: DAMIAN KORDASIEWICZ