Niedziela, 2021-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

AKCJA WAŻENIA PLECAKÓW!

Dzisiaj, w czwartek 18 października, w holu szkoły uczniowie będą mogli zważyć swój plecak. Akcja ważenia ma na celu uświadomienie, jak ciężkie plecaki mają uczniowie. To powinno zachęcić do odciążenia ich, bowiem ciężar plecaka nie powinien być większy niż 10 - 15% wagi ciała. Zbyt ciężki plecak może negatywnie wpływać na stan zdrowia (zwiększona częstotliwość bólów pleców, nabywanie lub pogłębianie wad postawy). Ważne jest również, w jaki sposób plecak jest noszony. Plecak należy nosić na obu ramionach. Szelki plecaka nie powinny być za długie, bo powoduje to pogłębienie wygięcia dolnego odcinka kręgosłupa, a z czasem ból kręgosłupa w tym odcinku.
Zachęcamy wszystkich uczniów do odciążenia plecaka oraz prawidłowego jego noszenia! ORGANIZATORZY AKCJI :Nauczyciele W-Fu, PIELĘGNIARKA SZKOLNA, SU

Autor: Iwona Wilk-Dudek