Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I - VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”. Tematem konkursu są polskie rzeki – naturalne i historyczno - kulturowe dziedzictwo. Zachęcamy do przedstawienia piękna i majestatu rzek w różnych porach roku, ukazania jej form i zjawisk, różnych historii i tradycji przynależnych do danych regionów. Termin oddawania prac ( u nauczycieli plastyki) upływa 15 listopada 2019 r.

Uczestnicy konkursu: dzieci i młodzież klas I - VIII
Prace oceniane będą w kategoriach: 7 – 10 lat, 11 – 13 lat, 14 – 16 lat
Charakter konkursu indywidualny – prace grupowe nie będą oceniane.
Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
Technika wykonania prac – malarstwo, pastel i inne płaskie techniki barwne ( z wyjątkiem
technik wykorzystujących materiały sypkie i nietrwałe, np. kasze, ryż, plastelina, bibuła.

Format prac – A3 ( 297mm x 420 mm ) i A2 ( 420mm x 594mm ). Prace w innym
formacie nie będą podlegały ocenie. Prosimy o nie oprawianie prac.
Każda praca powinna być opatrzona na odwrocie czytelnie wypełnioną metryczką- kartą zgłoszenia zawierającą: imię i nazwisko autora, wiek, telefon i e-mail instytucji patronującej, imię i nazwisko nauczyciela plastyki.

Autor: Iwona Wilk-Dudek