BIEG TROPEM WILCZYM

W minioną niedzielę, w NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH , po raz pierwszy w naszym mieście odbył się BIEG TROPEM WILCZYM. Wzięły w nim udział nasze zuchy z klasy 2a!

To była już 8 edycja biegu w Polsce, upamiętniającego bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego, zwanych także ŻOŁNIERZAMI NIEZŁOMNYMI. Uczestnicy biegli na dwóch dystansach: 1963 m oraz 5 km. Najmłodsi uczestniczyli w BIEGU MAŁEGO WILCZKA (ok. 500 m). Po biegu czekały na nich atrakcje w postaci konkursu wiedzy patriotycznej oraz kolorowanki. Wszyscy otrzymali drobne nagrody. W klasie 2a dzieci przez cały tydzień w szkole ( w ramach projektu - Mały Patriota) poznawały historię życia Danuty Siedzikówny "Inki", 17-letniej bohaterki, która oddała życie w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Podczas niedzielnej uroczystości, wobec Rodziców oraz pozostałych uczestników biegu i gości, zuchy złożyły PRZYSIĘGĘ MAŁEGO PATRIOTY. Na pamiątkę otrzymały pamiątkowe znaczki, które wręczyła im sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, pani Marzena Machałek oraz Komendant Hufca  Zgorzelec, hm Jarosław Reut. To był dzień pełen wrażeń! Już dzisiaj, w imieniu organizatorów, gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym w Zgorzelcu. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół