Wtorek, 2018-12-11

Imieniny: Biny, Damazego

Akcja STOWARZYSZENIA KIBICÓW NYSY ZGORZELEC "BIAŁO-NIEBIESCY"

Witam.

Nazywam się Rafał Pogłódek i jestem przedstawicielem Stowarzyszenia  kibiców Nysy Zgorzelec "Biało-Niebiescy" oraz przedstawicielem kibiców  Śląska Wrocław.

Opiekę wolontariuszy podczas meczu, naukę kulturalnego dopingu wraz z kibicami Śląska, darmowy parking dla autobusów oraz atrakcyjne konkursy z nagrodami. Akcja "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu" kierowana jest do dzieci z rocznika 1998 oraz młodszych. Na zgłoszenia od szkół, placówek opiekuńczych, klubów itp. czekamy do 9 kwietnia (środa) do godz. 12.00.

Organizujemy kilka akcji i byłoby nam bardzo miło jeżeli w którejś z nich chciałaby wziąć udział państwa szkoła.

1. Zbieramy dary dla Polskich Kombatantów na Kresach i Polaków którzy tam pozostali a mają trudną sytuację materialną, akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, my koordynujemy ją na ten region. Do akcji włączyli się kibice Nysy ze Zgorzelca, Radzimowa,

Działoszyna, Bratkowa, Węglińca, Zawidowa i Jagodzina. Włączył się także klub KS Turów, Gazeta Polska i kilka szkół ponadgimnazjalnych. Zbieramy do 30 kwietnia dary o długoterminowej ważności jak bakalie, czekolady, ciastka, herbaty, kawę, kakao, konserwy i pasztety, makarony, środki kosmetyczne , oleje i oliwy, owoce w puszce itp.

Wielu z nas pochodzi z Kresów więc warto pomagać Polakom na Wschodzie. Na zbiórkę mamy oficjalne pozwolenie - zgoda Ministra Administracji i Cyfryzacji nr 21/2014.

2. 12 kwietnia na meczu Śląsk Wrocław-Lechia Gdańsk organizowana jest akcja Dzieci na Stadion. Zapewniamy bezpłatne bilety dla dzieci ze szkół, klubów sportowych i placówek wychowawczych oraz dla ich opiekunów i rodziców (dwoje opiekunów na piętnaścioro dzieci),

godziny 12:00. By zobaczyć na żywo brązowych medalistów ekstraklasy w akcji, wystarczy wysłać na adres wks@slaskwroclaw.pl listę, zawierającą imię, nazwisko i numer PESEL osób, które mają pojawić się na stadionie. Nie ma limitu zgłoszeń! Akcja dotyczy grup zorganizowanych - minimum 15 dzieci. Na każde 15 dzieci dwoje opiekunów za darmo.

Mecz z Lechią Gdańsk odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 18:00.

3. Organizowana jest akcja polegająca na odwiedzinach piłkarzy Śląska w szkołach w naszym regionie. Przy chęci z państwa strony jesteśmy w stanie zorganizować całemu spotkaniu odpowiednią oprawę oraz możemy ze swojej strony podziałać żeby przyjechali Ci najlepsi piłkarze. Każda szkoła może zgłosić się do  akcji. By to zrobić, należy wysłać maila

na adres wks@slaskwroclaw.pl, w treści maila podać nazwę szkoły, adres, oraz planowaną datę spotkania.

Jeżeli byliby państwo chętni do wzięcia udziału w którejś akcji teraz lub w przyszłości to proszę o kontakt.

Pozdrawiam, Rafał Pogłódek.