Niedziela, 2021-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

WIOSNA NA ŁĄCE - zajęcia klasy 2a

WIOSNA NA ŁĄCE

W środę, 7 maja odbyło się kolejne spotkanie klas w ramach prowadzonej przez naszą szkołę współpracy z Grundschule am Fischmarkt w Goerlitz. Tym razem gościliśmy dzieci z Niemiec na zajęciach pod tytułem WIOSNA NA ŁĄCE.

Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Kasprzak-Bawół z klasą 2a.

Tematem zajęć byłą wiosenna łąka. Uczniowie poznali najczęściej spotykane kwiaty oraz mieszkańców łąki. Do obrazków dopasowywali właściwe nazwy w języku polskim i niemieckim. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach twórczych polegających na malowaniu na szkle. Po krótkiej przerwie spędzonej na słodkim poczęstunku i obejrzeniu filmu o wiosennych przygodach ulubionego bohatera polskich dzieci - Reksia, przystąpiono do tworzenia w mieszanych, polsko-niemieckich grupach, prac plastycznych. Powstały piękne, kolorowe łąki, pełne motyli, pszczół, bocianów i kolorowych kwiatów. Zapraszamy do galerii zdjęć!