SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DAS DEUTSCH DIKTAT”

Dnia 25 listopada 2014 r. w gab. nr 6 odbył się szkolny konkurs ortograficzny z języka niemieckiego dla klas V-VI  „DAS DEUTSCH DIKTAT”.

Tematem tegorocznego dyktanda był opis pokoju (Zimmerbeschreibung). Uczniowie usłyszeli dwukrotnie tekst dyktanda, w którym należało uzupełnić brakujące wyrazy.

Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w niemieckim tekście pisanym oraz promowanie nauki języka niemieckiego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie podanym przez nauczycieli j. niemieckiego, nie dłużej niż tydzień od odbycia się dyktanda.

Organizatorami corocznego dyktanda są nauczyciele j. niemieckiego p. Natalia Kowalska – Liszt oraz p. Eliza Jaworska.

Autor: Eliza Jaworska