1 września 1964 r. Rok szkolny 1964/65

Dnia 1 września 1964 r. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w nowej Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu przy ul. B. Prusa. Do pracy przystąpiło liczne grono nauczycielskie z kierownikiem panem Karolem Lisowskim na czele. Były to osoby:Jadwiga Aleksandrowicz, Marian Arcimowicz, Janina Bednarz, Stanisława Brzuszek, Krystyna Dacko, Czesława Fedyna, Krystyna Soska, Maria Grzeszczyszyn, Stanisława Grala, Maria Jasińska, Józef Grochala, Jadwiga Kornatowicz, Janina Litkiewicz, Maria Łyczba, Władysława Mańka, Jan Pawlikaniec, Elżbieta Raczyńska, Halina Jakubowska, Krystyna Ryczkowska, Karin Richter, Leokadia Stefaniuk, Barbara Słomińska, Maria Zdanowska, Stanisława Stokłosińska, Mieczysława Szymanowska, Danuta Rutkowska, Stanisława Jankowska, Helena Rajfura, Teresa Witkiewicz.   Ciąg dalszy w rozwinięciu!

12 października 1964 r. gościliśmy przedstawicieli Wojska Polskiego. Program artystyczny przygotowały kolezanki: Jadwiga Aleksandrowicz, Janina bednarz i Janina Litkiewicz. Goście zostali obdarowani bukietami kwiatów.

14 października 1964 r. Cały czas kierownictwo szkoly energicznie kompletowało wszelkie pomoce naukowe, nauczyciele organizowali gabinety i bibliotekę. Komitet Rodzicielski urządził zabawę taneczną z okazji Dnia Nauczyciela.

16 stycznia 1965 r. urządzono zabawę noworoczną dla dzieci z częścią artystyczną poszczególnych klas.

W czasie ferii zimowych Komitet Rodzicielski zorganizował wycieczką harcerzom z naszej szkoły do Szklarskiej Poręby

1 maja 1965 r. nasza szkoła wzięła udział pierwszy raz w pochodzie pierwszomajowym.

19 czerwca 1965 r. serdeczne pożegnanie klas siódmych. 82 uczniów ukończyło szkolę podstawową.

25 czerwca 1965 r. uroczyste zakonczenie roku szkolnego- pierwszego w historii zgorzeleckiej "Piątki". 876 uczniów rozpoczynało swoje wakacje zadowolone ze świadectw i nagród ksiażkowych ufundowanych przez Komitet Rodzicielski.

Autor: Iwona Wilk-Dudek