III POWIATOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS VI

5 marca br. w Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu odbył się III Powiatowy Turniej Matematyczny dla klas VI. Turniej zorganizowała Anna Marszał przy współpracy Doroty Zygart. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:  Milosz Ardeli, Denis Stocki i Mikołaj Horodecki oraz Anna Szeremeta, Martyna Zagajewska i Dominik Cycyk.  Konkurs trwał od godziny 9:00 do 12.30 i obejmował 8 różnych kategorii. Na rozgrzewkę drużyny rozwiązały 12 zadań, na które  miały 30 minut. Następnie brały udział w zabawach matematycznych,uczniowie głowili się nad zadaniami logicznymi i rebusami matematycznymi. Wszystkie zagadnienia były dostosowane poziomem trudności do wieku uczestników. Pomiędzy zadaniami zaplanowano krótkie przerwy, w czasie których uzyskane przez drużyny wyniki były wyświetlane na tablicy, a uczestnicy skorzystali z poczęstunku, przygotowanego dla nich przez organizatorów. Na zakończenie turnieju odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów ?z ciekawymi nagrodami.

• I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Zgorzelca
  • II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Porajowa
  • III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 ze Zgorzelca Anna Szeremeta, Dominik Cycyk i Martyna Zagajewska

Podczas tego konkursu uczniowie nie tylko wykazali się wiedzą matematyczną oraz logicznym myśleniem, ale też zapewniona została im świetna zabawa.

Nagrody zasponsowowane zostały przez Burmistrza Miasta Zgorzelec - Rafała Gronicza i dyrektora Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu - Kingę Chudą-Jaworską.  Natomiast pyszne pączusie uczestnicy mogli zasmakować dzięki hojności Piekarni „Oskar” - Anny Buzbas.

Autor: Iwona Wilk-Dudek