XIII IMPREZA NA ORIENTACJĘ PTSM W ZGORZELCU "Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec"

W sobotę 26 września na terenie STALAGU VIII A  odbyły się MARSZE  NA ORIENTACJĘ zorganizowane przez zgorzelecki PTSM .Celem imprezy było upowszechnianie imprez InO oraz promocja walorów krajoznawczych Ziemi Zgorzeleckiej. Bazą imprezy było Europejskie Centrum Edukacyjno-Kulturalne teren Stalagu VIII A. W zawodach wzięli udział uczniowie szkól podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu, w tym także uczniowie klas 5 b i 5 d naszej szkoły. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych  TP, TD, TM, TJ, TS, TE, i polegała na prawidłowym odszukaniu wg mapy w terenie punktów kontrolnych , których kody należało potwierdzić na karcie startowej i w limicie czasu oddać tą kartę na mecie. Piękna pogoda pozwoliła na bezproblemowe poruszanie się w terenie leśnym, gry i zabawy w oczekiwaniu na swoją minutę startową. Jak zawsze impreza dostarczyła sporo emocji uczestnikom i opiekunom. Do zobaczenia na następnych imprezach!

Autor: Iwona Wilk-Dudek