• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Wydarzenia sportowe

Obóz sportowy.

Tradycją poprzednich lat Szkoły  Podstawowej nr 5 (z oddziałami gimnazjalnymi) są  wyjazdy klas sportowych na obóz do Świeradowa Zdrój.  W tym roku również przebywaliśmy na  zgrupowaniu w zaprzyjaźnionym Ośrodku Wczasów Dziecięcych. Młodzież uczestniczyła w treningach specjalistycznych i ogólnorozwojowych, oraz poszerzała swoją wiedzę turystyczną pokonując piękne szlaki Gór Izerskich. Wiosenna pogoda tej jesieni sprzyjała wyprawą na Sępią Górę, Stóg Izerski i słynnego naleśnika w Chatce Górzystów, Wodospad Kwisy. W chwilach relaksu zakwasy i ból mięśni regenerowaliśmy w    Interferie Aquapark Sport Hotel. Oprócz ciężkiej pracy uczniowie znaleźli czas na powtórzenie wiadomości z matematyki i fizyki. Duża intensywność zajęć spowodowała, że czas minął bardzo szybko, pozostają jedynie wspaniałe wspomnienia i pamiątka w postaci zdjęć.

BRĄZOWY MEDAL W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych na Mistrzostwach Województwa w Olszynie Lubańskiej w kat. klas IV-VI. Skład zespołu : M.Kiźna, P.Listwan, J.Zagajewska, N.Serheieva, M.Bujak, W.Gogulska, W.Gerwatowska, A.Dowiat, J.Słonecka, A.Słabicka, A.Oleszczak, K.Kordasiewicz- dziewczeta przygotował nauczyciel w-f: Grzegorz Piasecki. GRATULACJE!

Kolejny sukces naszych Sportowców.

Tradycyjnie jesienią na Stadionie Miejskim im. Józefa Wiatrowskiego w Zgorzelcu odbyły się  sztafetowe biegi przełajowe. Rywalizacja obejmuje Igrzyska Dzieci -klasy IV-VI szkół podstawowych oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej- klasy VII-VIII i III gimnazjum w kategorii dziewcząt i chłopców. Każda drużyna liczyła dziesięciu zawodników, którzy mieli do pokonania przełajową pętlę. Nasza szkoła zdobyła trzy złote medale na cztery rozegrane wyścigi. Złotą passę rozpoczęły najmłodsze dziewczęta, które rywalizowały na pętli liczącej 800m. Chłopcy w tej kategorii wiekowej zajęli V miejsce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta i chłopcy  wzorem młodszych koleżanek zdobyli złote medale. 

W przyszłym tygodniu podczas Wojewódzkiej Inauguracji Roku Sportowego i podsumowaniu współzawodnictwa za rok 2018/2019, zostaną rozegrane finały dolnośląskie w sztfetowych biegach przełajowych w Olszynie, w których prawo startu maja Mistrzowie Powiatu.  

Jedziemy na Mistrzostwa Polski!!!

W miniony czwartek na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Mistrzostw Dolnego Śląska w Lidze LA.  Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze obydwie drużyny. Dziewczęta wywalczyły trzecie miejsce i udowodniły, że należą do czołowych lekkoatletek na Dolnym Śląsku. Chłopcy nie pozostawili złudzeń pozostałym ekipom i z wyraźną przewagą wywalczyli złote medale oraz awans do Mistrzostw Polski, które odbedą się  w Białymstoku.

  

MISTRZOSTWA POWIATU W 3-BOJU LA

W czwartek, 7 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Trójboju LA. Konkurowano w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. I znowu mamy powody do dumy! Nasi zawodnicy z rocznika 2009 - Zuzia Dorniak, Ada Adamczewska, Ludmiła Kowalewska, Patrycja Cycyk, Paweł Ławicki, Kuba Wesołek, Hubert Wasilewski, Mikołaj Piotrowski , Kuba Żbikowski i Szymek Gorący zdobyli I miejsce! Ich o rok młodsi koledzy z rocznika 2010 -

Czytaj więcej

SUKCES NA MISTRZOSTWACH POWIATU W 4-BOJU LEKKOATLETYCZNYM

We wtorek, 8 maja 2018 r. lekkoatletyczna reprezentacja dziewcząt naszej szkoły  zajęła II  miejsce na Mistrzostwach Powiatu w 4-boju LASkład zespołu: M. Kuriata, A. Śpiewak, J.Słonecka, N. Nieścierowicz, P. Tomiak, M. Pokrzewińska, A. Dowiat, A. Słabicka, M. Śmigaj, J. Lange, N. Węgrzyn. Gratulacje!  

WALENTYNKOWY TENIS

W środę 14.02 rozegraliśmy kolejny szkolny turniej tenisa stołowego o tytuł mistrza szkoły. W zawodach zagrało 23 uczniów (większość dziewcząt!?).

Powiatowy pingpong

Mamy 2 miejsce w powiatowych rozgrywkach w tenisie stołowym w dziewczętach i 4 chłopców klas 6 i trzecie miejsca klas gimnazjalnych.

Piłka ręczna.

Dbając o wszechstronny rozwój uczniów klas sportowych bierzemy udział w szeregu imprez organizowanych przez MOS Zgorzelec. W klaendarzu imprez przyszedł czas na rozgrywki w piłce ręcznej.  Reprezentacja chłopców  po wygranym turnieju półfinałowym o Mistrzostwo Powiatu awansowała do finału tej imprezy. Zawody odbywały się w Pieńsku i startowały w nich drużyny z Ruszowa, Działoszyna oraz Pieńska.  System rozgrywek każdy z każdym, pozwolił naszym chłocom na rozegenie trzech meczy, które wygraliśmy. Kolejno zmierzyliśmy się z SP 2 Pieńsk 9-6, SP Działoszyn 16-4, SP Ruszów 17-5.   Szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIa (klasa sportowa)  Filip Kordasiewicz, Szymon ROjszczyk, Arkadiusz Horodecki, Bartosz Sieczko, Dawid Lipiak, Miłosz Morawski, Tomasz Kołbuc. Z klasy IId (klasa sportowa) Aleksander Uzarek, Maciej Binczarowki, Szymon Siemiatycki, Szymon Czerwiński, Kasjan Miśków oraz z klasy anglojęzycznej IIIb Konrad Kościański.  Zespół prowadził p. Damian Kordasiewicz.

PŁYWACKIE SUKCESY -C.D

Również uczniowie młodszych klas naszej szkoły odnieśli sukces na Mistrzostwach Powiatu w Sztafetach Pływackich.

Drużyna dziewcząt składzie: Karolina Rutkowska, Milena Mrok, Karolina Kordasiewicz, Dorota Majewska, Wiktoria Gogulska, Weronika Minko, Natalia Węgrzyn, Marta Kuriata zajęła  I miejsce ,a reprezentacja chłopców w składzie :Marcin Wużyński, Wiktor Wardęga, Kuba Dymecki, Kuba Zabłocki, Seweryn Dymecki, Szymon Orzech, Szymon Skwarczewski, Marcin Masiulaniec bardzo dobre II miejsce.

Naszym pływakom serdecznie gratulujemy, życząc powodzenia na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej.