• Do wakacji: WAKACJE!!!

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

Wydarzenia sportowe

MISTRZOSTWA POWIATU W 3-BOJU LA

W czwartek, 7 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Trójboju LA. Konkurowano w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. I znowu mamy powody do dumy! Nasi zawodnicy z rocznika 2009 - Zuzia Dorniak, Ada Adamczewska, Ludmiła Kowalewska, Patrycja Cycyk, Paweł Ławicki, Kuba Wesołek, Hubert Wasilewski, Mikołaj Piotrowski , Kuba Żbikowski i Szymek Gorący zdobyli I miejsce! Ich o rok młodsi koledzy z rocznika 2010 -

SUKCES NA MISTRZOSTWACH POWIATU W 4-BOJU LEKKOATLETYCZNYM

We wtorek, 8 maja 2018 r. lekkoatletyczna reprezentacja dziewcząt naszej szkoły  zajęła II  miejsce na Mistrzostwach Powiatu w 4-boju LASkład zespołu: M. Kuriata, A. Śpiewak, J.Słonecka, N. Nieścierowicz, P. Tomiak, M. Pokrzewińska, A. Dowiat, A. Słabicka, M. Śmigaj, J. Lange, N. Węgrzyn. Gratulacje!

WALENTYNKOWY TENIS

W środę 14.02 rozegraliśmy kolejny szkolny turniej tenisa stołowego o tytuł mistrza szkoły. W zawodach zagrało 23 uczniów (większość dziewcząt!?).

Powiatowy pingpong

Mamy 2 miejsce w powiatowych rozgrywkach w tenisie stołowym w dziewczętach i 4 chłopców klas 6 i trzecie miejsca klas gimnazjalnych.

Piłka ręczna.

Dbając o wszechstronny rozwój uczniów klas sportowych bierzemy udział w szeregu imprez organizowanych przez MOS Zgorzelec. W klaendarzu imprez przyszedł czas na rozgrywki w piłce ręcznej.  Reprezentacja chłopców  po wygranym turnieju półfinałowym o Mistrzostwo Powiatu awansowała do finału tej imprezy. Zawody odbywały się w Pieńsku i startowały w nich drużyny z Ruszowa, Działoszyna oraz Pieńska.  System rozgrywek każdy z każdym, pozwolił naszym chłocom na rozegenie trzech meczy, które wygraliśmy. Kolejno zmierzyliśmy się z SP 2 Pieńsk 9-6, SP Działoszyn 16-4, SP Ruszów 17-5.   Szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIa (klasa sportowa)  Filip Kordasiewicz, Szymon ROjszczyk, Arkadiusz Horodecki, Bartosz Sieczko, Dawid Lipiak, Miłosz Morawski, Tomasz Kołbuc. Z klasy IId (klasa sportowa) Aleksander Uzarek, Maciej Binczarowki, Szymon Siemiatycki, Szymon Czerwiński, Kasjan Miśków oraz z klasy anglojęzycznej IIIb Konrad Kościański.  Zespół prowadził p. Damian Kordasiewicz.

PŁYWACKIE SUKCESY -C.D

Również uczniowie młodszych klas naszej szkoły odnieśli sukces na Mistrzostwach Powiatu w Sztafetach Pływackich.

Drużyna dziewcząt składzie: Karolina Rutkowska, Milena Mrok, Karolina Kordasiewicz, Dorota Majewska, Wiktoria Gogulska, Weronika Minko, Natalia Węgrzyn, Marta Kuriata zajęła  I miejsce ,a reprezentacja chłopców w składzie :Marcin Wużyński, Wiktor Wardęga, Kuba Dymecki, Kuba Zabłocki, Seweryn Dymecki, Szymon Orzech, Szymon Skwarczewski, Marcin Masiulaniec bardzo dobre II miejsce.

Naszym pływakom serdecznie gratulujemy, życząc powodzenia na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej.

XXIX Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż

Zaprzaszamy wszystkich do hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu w dniu 29.12 na godz. 11.00 ,  gdzie odbywać  się będzie coroczny Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż.  Zawody odbywać się będą przy muzyce, przyjemnej atmosferze a najważniejsza oprócz uzyskanego wyniku będzie dobra zabawa. Pamiątkowy medal otrzymają wszyscy uczestnicy zawodów.

Zimowy badminton

W czwartek 21.12.17r. rozegraliśmy w SP-5 szkolny turniej badmintona.

Zawody dla najmłodszych.

W ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” 14 grudnia na hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu odbył się event międzyszkolny , w którym startowały reprezentacje zgorzeleckich szkół podstawowych. Dzieci rywalizowały w formie wyścigów rzędów, w którym zostały rozegrane cztery konkurencje w każdym roczniku. Wspólna zabawa, w której brało udział 240 dzieci, przeobraziła się w rywalizację pomiędzy poszczególnymi szkołami. Pierwsze miejsce zajęła SP2 Zgorzelec, na drugim stopniu podium stanęła   SP 5, trzecie miejsce zajęła SP 3 a na czwartym  SP 2 Tęcza.

Duże zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego i zawodników MKS “Osa” Zgorzelec oraz pracowników CSR w Zgorzelcu przyczyniło się do sprawnej organizacji i dynamicznego przebiegu zabawy.

"Mikołajkowy" tenis

W środę 6 grudnia odbył się IV szkolny turniej tenisa stołowego w ramach szkolnej ligi tenisowej dziewcząt(8) i chłopców(16).