• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Konkursy matematyczne

W naszej szkole dla uczniów zdolnych , pasjonujących się matematyką, organizujemy konkursy o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym . Stwarzają one uczniom okazję do sprawdzenia poziomu swojej wiedzy i porównania jej z wiedzą uczniów z całej Polski . Uczestnicy konkursów matematycznych rozwijają umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań , nabywają umiejętności pracy w grupie, mają możliwości osiągania sukcesów

IV ZGORZELECKI MARATON MATEMATYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W poniedziałek, 24 kwietnia po raz czwarty odbył się Zgorzelecki Maraton Matematyczny Szkół Podstawowych organizowany przez matematyków Gimnazjum Nr 1 w Zgorzelcu. 10 uczniów klas 5 i 6  reprezentując naszą szkolę przystąpiło do rozwiązywania zadań w 4 etapach. W każdym etapie należało rozwiązać 5 zadań w 20 minut, uczniowie z najmniejszą liczba punktów odpadali. W przerwach między etapami uczniowie gimnazjum przeprowadzali z zawodnikami zabawy matematyczne. W wyniku podsumowania maratonu uczniowie zajęli następujące miejsca:  

I miejsce Andrzej Wąchalski 6 d, Nina Bartl 6d

II miejsce

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY MŁODY MATEMATYK"

W środę 18 maja 2016 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu po raz kolejny odbył się Miejski Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk”. Szkołę reprezentowały drużyny 3-osobowe z klas IV, V i VI.

W kategorii grupowej zajęliśmy następujące miejsca:

Klasy czwarte II miejsce Marta Kuriata, Małgorzata Wysoczańska, Filip Mocniak

Klasy piąte I miejsce Andrzej Wąchalski, Justyna Śliwka, Radosław Mrok

Klasy szóste II miejsce Jan Radziszewski, Amelia Reluga, Matusz...

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR 2016"

12 maja 2016 r. otrzymaliśmy wyniki  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2016”. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 40 uczniów z klas II – VI. Wyróżnienie w konkursie zdobyli:

Zuzanna Suduł kl. 2e

Marta Kuriata kl. 4a

Małgorzata Wysoczańska kl. 4c

Marta Paluchowska kl. 4a

Bardzo wysoki wynik uzyskał również Matusz Bonifatiuk z kl. 6a.

III MIEJSKI MARATON MATEMATYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

21 kwietnia 2016 w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbył się III Miejski Maraton Matematyczny Szkół Podstawowych. W maratonie wzięło udział 26 uczniów ze Zgorzeleckich Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów klas szóstych i dwoje uczniów klas piątych. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:


II miejsce Amelia Reluga kl. 6c
III miejsce Mateusz Bonifatiuk kl. 6a i Jan Radziszewski kl. 6d
IV miejsce Andrzej Wąchalski kl. 5d
VII miejsce Natalia Orzechowska kl. 6d i Paweł Pietryk kl. 6b
VIII miejsce Maciej Binczarowski kl....

POWIATOWA LIGA KLAS 6

W piątek 18 marca 2016 r. w Gimnazjum nr 3 w Zgorzelcu odbyła się Powiatowa Liga Klas 6 część matematyczno- przyrodnicza. Drużyna z naszej szkoły w składzie:

Amelia Reluga kl. VI c

Mateusz Bonifatiuk kl. VI a

Victoria Pietrowska kl. VI d

Zajęła I miejsce.

Czytaj więcej

KANGUR MATEMATYCZNY - edycja 25.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas II - VI do udziału w 25 edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR, który odbędzie się w czwartek 17 marca 2016 r. Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę przestrzenną "Pentomino". Wpisowe 9 zł należy wpłacić u nauczycieli matematyki do dnia 28 stycznia 2016 r

http://www.kangur-mat.pl/ (kliknij)

IX MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY- KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W piątek, 15 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zgorzelcu odbył się IX MIEJSKI  KONKURS  MATEMATYCZNY. Udział w zmaganiach matematycznych wzięli również uczniowie naszej szkoły: Bartosz Dryja, Dawid Stępień i Radek Mrok z klas czwartych, Amelia Reluga, Mateusz Bonifatiuk i Julia Kozłowska z klas piątych oraz Anna Szeremeta, Martyna Zagajewska i Denis Stocki z klas szóstych. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań indywidualnie i zespołowo. Miło nam donieść o kolejnych sukcesach naszych uczniów:

drużyna klas czwartych zdobyła III miejsce,

III POWIATOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS VI

5 marca br. w Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu odbył się III Powiatowy Turniej Matematyczny dla klas VI. Turniej zorganizowała Anna Marszał przy współpracy Doroty Zygart. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:  Milosz Ardeli, Denis Stocki i Mikołaj Horodecki oraz Anna Szeremeta, Martyna Zagajewska i Dominik Cycyk.  Konkurs trwał od godziny 9:00 do 12.30 i obejmował 8 różnych kategorii. Na rozgrzewkę drużyny rozwiązały 12 zadań, na które  miały 30 minut. Następnie brały udział w zabawach matematycznych,uczniowie głowili się nad zadaniami logicznymi i rebusami matematycznymi. Wszystkie zagadnienia były dostosowane poziomem...

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "PANGEA"

We wtorek 3 marca 2015 r. odbył się  MIĘDZYNARODOWY  KONKURS  MATEMATYCZNY  "PANGEA". W konkursie startowali uczniowie klas 4 - 6. Dla każdej kategorii wiekowej przygotowane były odrębne zestawy zadań z kartą odpowiedzi. Test trwał 45 min. Opiekunkami konkursu w naszej szkole były panie: Barbara Zawadzka i Anna Ptak-Rutkowska. Wyniki będą podane w późniejszym terminie-  Finał tego konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2015 r.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

  Konkurs matematyczny KANGUR odbędzie się 19 marca 2015 r. ( w szkole ) Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki oraz wpłatę 8 zł za uczestnictwo - do dnia 5 lutego 2015 r. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut . Test konkursowy w kategorii ,,Maluch” ( 3 i 4 klasa ) zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów).  Testy konkursowe pozostałych kategorii w tym "Baniamin" ( klasa 5 i 6 ) zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Zachęcamy wszystkich do udziału!