Poniedziałek, 2020-11-23

Imieniny: Adeli, Felicyty

Konkursy matematyczne

W naszej szkole dla uczniów zdolnych , pasjonujących się matematyką, organizujemy konkursy o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym . Stwarzają one uczniom okazję do sprawdzenia poziomu swojej wiedzy i porównania jej z wiedzą uczniów z całej Polski . Uczestnicy konkursów matematycznych rozwijają umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań , nabywają umiejętności pracy w grupie, mają możliwości osiągania sukcesów

FINAŁ MISTRZOSTW SZKOŁY W GRZE LOGICZNEJ SET

W czwartek, 27 lutego 2020 r. odbył się Finał SET-a.
W rywalizacji udział wzięło 6-ro uczestników. Wyniki wyglądają następująco:
I miejsce – Walter Nowak  kl. 6e,
II miejsce – Paulina Listwan kl. 6a,
III miejsce – Wiktoria Kozioł kl. 6b,
IV miejsce – Olga Kufel kl. 6e,
V miejsce – Julia Porwisz kl. 8c,
VI miejsce – Nikodem Stocki 8c.
Gratulujemy zwycięzcom!!!
Finał SET-a przygotowała i przeprowadziła pani Urszula Białach.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR 2020"

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny 'KANGUR 2020"  odbędzie się 19 marca br. (czwartek).
Więcej informacji na stronie konkursu: www.kangur-mat.pl.
Każdy uczestnik Kangura otrzyma układankę logiczną - czteroelementowy TANGRAM.
Zapisy do 31 stycznia 2020 u nauczyciela uczącego matematyki.
Opłata za konkurs to 10 zł.
ZAPRASZAMY!!!

MISTRZOSTWA SZKOŁY W GRZE LOGICZNEJ SET

W lutym i marcu br. odbędą się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w GRZE LOGICZNEJ SET.

Zapisy przyjmuje Pani Urszuli Bialach.

ZAPRASZAMY!!!

W załączniku (pliki do pobrania ) - wzory kart do gry SET oraz opis i zasady gry - do samodzielnego wydruku.

ROZMAITOŚCI MATEMATYCZNE - WYNIKI

Kolejny etap Szkolnej Ligi Matematycznej za nami. Odbył się finał ROZMAITOŚCI MATEMATYCZNYCH.

Poniżej tabelka pokazująca wyniki tego konkursu.

Miejsce Nazwisko i imię Klasa Ilość punktów
1 Nowak Walter 6 e 44
2 Rozmus Igor 6 e 39
3 Brzeski Oliwer 7 a 38

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY

14 maja 2019 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbył się po raz kolejny Miejski Konkurs Matematyczny. W konkursie brało udział po 2 uczniów z klas 4-8 ze wszystkich zgorzeleckich szkół podstawowych.
Klasy 5, 6 i 8 zdobyły I miejsce w klasyfikacji drużynowej, klasy 4 III miejsce i klasy 7 II miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Walter Nowak kl. 4 i Sebastian Białobrzeski kl.5II miejsce zdobyli Krzysztof Łapuszyński kl.4 i Nina Bartl kl. 8 a III miejsce zdobyli Igor Rozmus kl. 5 i Agnieszka Lipińska kl. 7.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IV ZGORZELECKI MARATON MATEMATYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W poniedziałek, 24 kwietnia po raz czwarty odbył się Zgorzelecki Maraton Matematyczny Szkół Podstawowych organizowany przez matematyków Gimnazjum Nr 1 w Zgorzelcu. 10 uczniów klas 5 i 6  reprezentując naszą szkolę przystąpiło do rozwiązywania zadań w 4 etapach. W każdym etapie należało rozwiązać 5 zadań w 20 minut, uczniowie z najmniejszą liczba punktów odpadali. W przerwach między etapami uczniowie gimnazjum przeprowadzali z zawodnikami zabawy matematyczne. W wyniku podsumowania maratonu uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce Andrzej Wąchalski 6 d, Nina Bartl 6d

II miejsce Michał Nafalski 6c

IV miejsce Michał Lisicki 6d

V miejsce Marta Kuriata 5a   GRATULACJE !

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY MŁODY MATEMATYK"

W środę 18 maja 2016 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu po raz kolejny odbył się Miejski Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk”. Szkołę reprezentowały drużyny 3-osobowe z klas IV, V i VI.

W kategorii grupowej zajęliśmy następujące miejsca:

Klasy czwarte II miejsce Marta Kuriata, Małgorzata Wysoczańska, Filip Mocniak

Klasy piąte I miejsce Andrzej Wąchalski, Justyna Śliwka, Radosław Mrok

Klasy szóste II miejsce Jan Radziszewski, Amelia Reluga, Matusz Bonifatiuk

W kategorii indywidualnej:

W klasach IV II miejsce zajęła Małgorzata Wysoczańska

W klasach piątych I miejsce Andrzej Wąchalski i III miejsce Radosław Mrok

W klasach szóstych II miejsce Jan Radziszewski i III miejsce Mateusz Bonifatiuk

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w matematyce.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR 2016"

12 maja 2016 r. otrzymaliśmy wyniki  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2016”. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 40 uczniów z klas II – VI. Wyróżnienie w konkursie zdobyli:

Zuzanna Suduł kl. 2e

Marta Kuriata kl. 4a

Małgorzata Wysoczańska kl. 4c

Marta Paluchowska kl. 4a

Bardzo wysoki wynik uzyskał również Matusz Bonifatiuk z kl. 6a.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwały nauczycielki matematyki, panie Anna Ptak-Rutkowska i Barbara Zawadzka.

III MIEJSKI MARATON MATEMATYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

21 kwietnia 2016 w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbył się III Miejski Maraton Matematyczny Szkół Podstawowych. W maratonie wzięło udział 26 uczniów ze Zgorzeleckich Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów klas szóstych i dwoje uczniów klas piątych. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

II miejsce Amelia Reluga kl. 6c
III miejsce Mateusz Bonifatiuk kl. 6a i Jan Radziszewski kl. 6d
IV miejsce Andrzej Wąchalski kl. 5d
VII miejsce Natalia Orzechowska kl. 6d i Paweł Pietryk kl. 6b
VIII miejsce Maciej Binczarowski kl. 6b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i życzymy dalszych sukcesów.

POWIATOWA LIGA KLAS 6

W piątek 18 marca 2016 r. w Gimnazjum nr 3 w Zgorzelcu odbyła się Powiatowa Liga Klas 6 część matematyczno- przyrodnicza. Drużyna z naszej szkoły w składzie:

Amelia Reluga kl. VI c

Mateusz Bonifatiuk kl. VI a