Poniedziałek, 2020-11-23

Imieniny: Adeli, Felicyty

Konkursy Językowe

MAMY LAUREATA DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU „zDOLNY ŚLĄZAK”

Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Gerry Göthling (kl.8c)  został laureatem prestiżowego Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego  „zDolny Ślązak”.
TYTUŁ LAUREATA uzyskał w finale etapu wojewódzkiego, który odbył się 26 lutego we Wrocławiu.

FINALISTA KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz uczeń, Gerry Göthling z klasy 8c, zakwalifikował się do II etapu finału wojewódzkiego konkursu ZDOLNY ŚLAZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Wysoki wynik z I etapu, z części pisemnej, zagwarantował mu już tytuł FINALISTY KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO.
W dniach 26-27 lutego weźmie udział w II etapie konkursu we Wrocławiu. W części ustnej powalczy o tytuł LAUREATA KONKURSU.

GRATULACJE DLA NASZEGO FINALISTY

Uczeń klasy 8c, Gerry Göthling, zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego. Gerry przeszedł pomyślnie już dwa etapy, etap szkolny i powiatowy. Przed nim jeszcze najtrudniejsza część konkursu i ostatni etap finałowy, który odbędzie się 13 stycznia we Wrocławiu.

Wszyscy trzymamy kciuki za naszego finalistę!

IV DOLNOŚLĄSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 b  Maksymilian Baumgart został FINALISTĄ IV Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego "zDolny Ślązaczek". GARTULACJE ;-)

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

W miniony wtorek 2 kwietnia  w Miejskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W zmaganiach wokalnych uczniowie powiatowych szkół prezentowali utwory w języku angielskim i niemieckim. Komisja konkursowa spośród licznej grupy uczestników wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Miło nam poinformować iż uczennice naszej szkoły –

Zuzanna Suduł  - klasa VB – zajęła miejsce II w kategorii klas 5

Jagoda Kowalska – klasa VIIIA – zajęła miejsce III w kategorii klas 8 .

Gratulacje dziewczynki Śmiech Brawo opiekunowie Uśmiech

KARTKA BOŻONARODZENIOWA W J. NIEMIECKIM - wyniki konkursu

Klasy 4-5

1 miejsce Wiktoria Tomaszewska klasa 4a

2 miejsce Magda Wawak 4c

3 miejsce Amelia Celińska 4a i Ivo Wanopulos 4b

wyróżnienia: Kuba Bednarski 4a,  Krystian Maj 4c

Klasy 6-7 i 2-3 gimnazjum

1 miejsce  Julia Słonecka 6a

2 miejsce Wiktoria Łapuszyńska 7d

3 miejsce Mateusz Bonifatiuk 2a gimnazjum

wyrożnieniaNatalia Mencel 3a gimnazjum, Maciej Zabłocki 7c, Klaudia Mróz 7d

GRATULUJEMY!!!

"VERSTEHEN" - wyniki

Nasi uczniowie po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z języka niemieckiego "Verstehen". Zadania konkursowe polegały na wysłuchaniu treści w języku niemieckim i udzieleniu poprawnej odpowiedzi. Konkurs oceniał przede wszystkim umiejętność rozumienia ze słuchu, dlatego jesteśmy ogromnie dumni, że i tym razem nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w województwie :) Poniżej zwycięzcy:

I miejsce w województwie oraz XII miejsce w kraju - MARTA KURIATA kl. 6A

III miejsce w województwie- MARTA PALUCHOWSKA 6A

IV miejsce w województwie-  JULIA SŁONECKA 6A

V miejsce w województwie- KRYSTIAN BURY 7B

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MEISTER DER RECHTSSCHREIBUNG - wyniki

Wyniki konkursu ortograficznego z j.niemieckiego Meister der Rechtsschreibung

z klas 4-5 najlepszy rezultat uzyskała Oliwia Grochala z klasy 4g, a z klas 6-7 - Marta Kuriata z klasy 6a.

Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone w styczniu na apelu.

Szczegóły w rozwinięciu.

MEINE SOMMERFERIEN - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Uczniowie klas drugich oraz trzecich wspaniale wprowadzili nas w wakacyjną atmosferę. Nasi mali artyści przygotowali przepiękne prace w kolorach lata. Przy okazji przedstawili nam niemieckie słówka opisujące tę cudowną porę roku. W ten sposób powstały wesołe prace o wakacjach, w formie ciekawych słowniczków obrazkowych. Jury, w którym zasiedli germaniści - Kamila Kusy oraz Jolanta Podłużny,  postanowiło nagrodzić 3 wyróżniające się obrazy:

Wyróżnienia otrzymują:
Krzyś Łapuszyński, kl. 2b
Martyna Czarnik, kl. 2d
Wiktoria Tomaszewska, kl. 3a

Nagrody oraz dyplomy wręczone zostaną w piątek, na zakończenie roku szkolnego.
Wszystkim dziękujemy za wspaniałe prace!

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH-WYNIKI

Po zaciętej walce oraz dogrywce wyłoniono zwycięzców konkursu o krajach niemieckojęzycznych:

I miejsce - Hanna Kempa kl. 5b

II miejsce- Maja Śmigaj kl. 5b

III miejsce- Natalia Szymańska kl. 6b

GRATULUJEMY ˘

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Jolanta Podłużny.