• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 843719
  • Do końca roku: 132 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Wtorek, 2018-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

Konkursy historyczne

XVI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

W piątek, 18 maja odbył się XVI Powiatowy Konkurs Historyczny WEHIKUŁ CZASU 2018  pod hasłem "Starożytny Egipt, Grecja, Rzym" w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zgorzelcu- organizatora konkursu. Naszą szkołę reprezentowali : Szymon Chałkowski, Wiktor  Modrzejewski-Rault i Kamil Kołbuc z klasy 6a przygotowani przez nauczyciela historii Dariusza Dudka. Podczas konkursu należało rozwiązań test z 31 zadaniami w 60 min.

ZAPRASZAMY DO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce zaprasza uczniów dolnośląskich szkół do udziału w  III Konkursie Historycznym "Wojna polsko - bolszewicka 1919 - 1920 w obronie granic i niepodległości". Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie pracy artystycznej na powyższy temat charakteryzującej się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością wykonania, wypełniającej cele i parametry określone w  Regulaminie Konkursu. Tematem pracy artystycznej (poezja, plastyka, komiks, znaczek, film) może być postać wybranego dowódcy lub żołnierza, wybranego wydarzenia: bitwy, konspiracji czy zagadnień technicznych, historycznych lub społecznych dotyczących wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919-1920. Termin oddawania prac: 30 listopada 2017 r. (czwartek) k

Czytaj więcej

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w dniu jej 150 URODZIN!

Z okazji przypadających w tym roku 150 urodzin PATRONKI NASZEJ SZKOŁY- MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE zapraszamy do rozwiązania testu wiedzy we wtorek, 7 listopada 2017r. Uczniowie klas 5 na 2 lekcji gab. 59 (ul, Prusa 17), uczniowie klas 6 i 7 na 5 lekcji w sali konferencyjnej ( ul. Kościuszki 68). Test będzie składał się z 25 pyt. dla klas 5 i 30 pyt. dla klas 6 i 7, czas na jego rozwiązanie: 40 min. Wyniki zostaną podane tego samego dnia. Informacje o patronce znajdziecie m.in. na szkolnej stronie, w szkolnej bibliotece. Do środy ( 31 X )  proszę zgłosić 3 reprezentantów klas do p. Dariusza Dudka.

KONKURS "NIEPODLEGŁA.TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ"

Informujemy, że MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE ogłasza kolejną edycję konkursu „NIEPODLEGŁA. Tradycja i współczesność ” na rok szkolny 2017/2018. Do konkursu zapraszamy uczniów klas I-III , IV-VII. Uczniowie szkół podstawowych wykonują: prace plastyczne, prace fotograficzne oraz prace literackie. Prace plastyczne i literackie dzieci będą oceniane w dwóch kategoriach: uczniowie kl. I -III, uczniowie klas IV-VII.  Celem konkursu jest zapoznanie z problematyką odzyskania i obrony przez Polskę niepodległego bytu, przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku,  kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego, ukazanie różnych form obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. Prace należy przynieść do gab. 59

Czytaj więcej

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "WEHIKUŁ CZASU 2017"

W środę, 24 maja  odbył się POWIATOWY  KONKURS  HISTORYCZNY  DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  "WEHIKUŁ  CZASU 2017" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Zgorzelcu. Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Bil kl. 6a, Kamil Gustof kl.6a i Jakub Szymczyk kl. 6a. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wiadomości składającego się z 30 pytań zamkniętych z zakresu historii powszechnej: Polska Piastów .  Czas rozwiązywania testu: 60 min. Wyniki zostały podane zaraz po sprawdzeniu prac przez jury. Najlepszy z naszej szkoły okazał się Antoni Bil z kl. 6 a- uzyskał 24 pkt i  zajął  V miejsce. Uczniów przygotował do konkursu nauczyciel historii Dariusz Dudek. Gratulacje!

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W KONKURSIE

W rozwinięciu list od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "WEHIKUŁ CZASU 2016"

We wtorek, 17 maja odbył się POWIATOWY  KONKURS  HISTORYCZNY  DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  "WEHIKUŁ  CZASU 2016" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Zgorzelcu. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Orzechowska kl. 6 d, Mateusz Bonifatiuk kl.6 a i Paweł Pietryk kl. 6 b. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wiadomości z zakresu historii powszechnej: starożytny Egipt, starożytna Grecja i Rzym oraz  odpowiedzi na  pytania z zakresu tematyki regionalnej dotyczącej powiatu zgorzeleckiego.  Czas rozwiązywania testu: 60 min. Wyniki zostały podane zaraz po sprawdzeniu prac przez jury. Najlepszy z naszej szkoły okazał się Mateusz Bonifatiuk z kl. 6 a- zajął III miejsce. Gratulacje!

III KONKURS HISTORYCZNY "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego organizuje III   KONKURS  HISTORYCZNY  "Żołnierze Wyklęci". Celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej. Uczniowie szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI zaproszeni są do wykonania pracy plastycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Format prac: klasy I-III A 4 , klasy IV-VI A 3, technika plastyczna dowolna (płaska). Prace należy opisać na odwrocie: imię, nazwisko, klasa, szkoła i złożyć w terminie do 19 lutego 2016 r. u nauczyciela historii lub w gab. nr 1.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1531-1683

Uczniowie klas 5 wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów." 

 Konkurs odbywa się w czterech etapach przeprowadzanych w następujących terminach:

1) 5 listopada 2015 r. – I etap – szkolny, organizowany przez dyrektorów szkół;
2) 15 grudnia 2015 r. – II etap – rejonowy, organizowany przez kuratorów oświaty;
3) 22 marca 2016 r. – III etap – wojewódzki, organizowany przez kuratorów oświaty;