• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 842518
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Niedziela, 2018-08-19

Imieniny: Emilii, Julinana

Kółko Historyczne

Zajęcia kółka historycznego w roku szkolnym 2017/2018

odbywają się we wtorki w godz. 13.35 - 15.30 w gab. 6, ul. Kościuszki 68

zajęcia prowadzi p. Dariusz Dudek

Uczniowie, którzy chcą poprawić oceny z kartkówek i sprawdzianów z historii mogą w wyznaczonym terminie zgłosić się do nauczyciela na kółku historycznym.

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Już siódmy rok organizujemy wspólnie z TVP Wrocław akcję ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą – MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Dla uczniów dolnośląskich szkół jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja   do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu. W ubiegłym roku 800  wolontariuszy pracowało podczas wakacji na Ukrainie przy porządkowaniu kresowych nekropolii,  prawie 200 tysięcy młodych ludzi przekazało na ten cel jedną symboliczną złotówkę. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników. Przed nami kolejna narodowa wyprawa . Już 2 lipca br. Ponad 900 młodych Dolnoślązaków wyjedzie do pracy na 90 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Wołyniu i Podolu. Powrót 12 lipca 2016.

Rozpoczynamy zbiórkę symbolicznych złotówek, które można wpłacać do 10 maja  na charytatywne konto akcji.  Jest to konto Fundacji Studio Wschód   53-676 Wrocław ul Sokolnicza 5/13.

Czytaj więcej

ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ i KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

W czwartek 9 kwietnia 2015 r. szkolne kółko historyczne z p. Dariuszem Dudkiem przygotowało ekspozycję z okazji ROCZNICA  ZBRODNI  KATYŃSKIEJ  i  KATASTROFY  SMOLEŃSKIEJ. Zbrodnia katyńska została zakwalifikowana jako zbrodnia komunistyczna.  Rostrzelano wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji, na mocy decyzji najwyższych władz

Czytaj więcej

ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO- 27.09.2014 R.

Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. W związku z obchodami tej rocznicy uczniowie na kółku historycznym przygotowali gazetkę przypominającą tamte wydarzenia. 

Zwracamy się także z apelem o wywieszenie w tym dniu narodowych flag. Warto, byśmy wszyscy o