Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Jak pracujemy, uczymy się i bawimy

JUTRO DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Korzystając z pięknej pogody uczniowie 8b po czwartej lekcji wybrali się na zgorzelecki cmentarz wojenny Bohaterów II Armii Wojska Polskiego. Zapalenie zniczy z plakietką rocznicową 100-lecia odzyskania niepodległości i modlitwa były dopełnieniem wyprawy, która poprzedziła Dzień Wszystkich Świętych.

MALUCHY NA HORYZONTACH

W miniony piątek uczniowie klas młodszych zainaugurowali projekt NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ. W pierwszy tegorocznym pokazie dzieci obejrzały  "Sekret  Eleonory" (reżyseria: Dominique Monfery, Francja' 2009). Film, to animowana podróż do świata, w którym czytanie jest umiejętnością na wagę złota. Okazuje się bowiem, że tylko dzięki niej ożywają postaci znane każdemu młodemu czytelnikowi.

OGNISKO INTEGRACYJNE kl. 4e

W sobotę, 13 października odbyło się, zorganizowane przez rodziców, ognisko integracyjne klasy 4e. Piękna jesienna, a właściwie letnia, aura, sprzyjała wspaniałej zabawie dzieci i dorosłych. Proboszczowi parafii św. Józefa Robotnika dziękujemy za udostępnienie miejsca, a ks. Dominikowi za uatrakcyjnienie zabawy watą cukrową.

KASZTANKOWO-LUDZIKOWO-JESIENNIE w 1a

Cieszymy się wyjątkowo ciepłą w tym roku złotą polską jesienią. Przepiękna aura sprzyja spacerom po parkach i lasach, a tam znaleźć można jesienne skarby: kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Dzieci z klasy 1a postanowiły wykorzystać je do zrobienia jesiennych ludzików i zwierzątek. Zabawa była przednia, a wyniki artystycznych działań znalazły się na klasowej wystawie. Zapraszamy do galerii zdjęć!

WYCIECZKA 3a DO WROCŁAWIA

Klasa gimnazjalna 3a w czwartek 11 października odwiedziła Wrocław poznając kolejne atrakcje stolicy Dolnego Śląska. Tym razem uczniowie wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek Escape room na ulicy Ruskiej. Escape room to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego, gracz sprzed ekranu monitora zostaje osobiście wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju. Zagadki to jednak nie wszystko, co może Was tam spotkać, gdyż scenarzyści pokoi wpadli jeszcze na pomysł, by dodać gry zręcznościowe oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów. I to właśnie nieubłaganie uciekający czas będzie Waszym największym wrogiem, przeciwnikiem bez litości. Ponadto uczniowie zwiedzili Muzeum Telekomunikacji i Poczty Polskiej. Nie pominięto najpopularniejszej Galerii Handlowej Wroclavia;-)

RODZINNE CZYTANIE W KLASIE 2b

3 października, w ramach projektu "Rodzinne czytanie" uczniów klasy 2b odwiedziła mama Celinki, pani Weronika Mazur, która przeczytała uczniom opowiadanie zatytułowane "Rudy lis"., ze zbioru opowiadań, które w rodzinie Celinki jest od ponad 50 lat. Przygotowała też uczniom krzyżówkę i rebus do samodzielnego rozwiązania. Za poprawne odpowiedzi przewidziane były nagrody. Ta niecodzienna lekcja bardzo podobała się dzieciom. Dziękujemy p. Weronice za ciekawe zajęcia.

WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA KLAS 7a i 8b

W środę, 3 października uczniowie klas 7a i 8b pojechali do Wrocławia  na wycieczkę z okazji Dnia Chłopca. W programie wycieczki były zajęcia sportowo-rekreacyjne w GoJump, pokaz fontann multimedialnych oraz zwiedzanie Centrum Poznawczego w Hali Stulecia ( dzisiaj studenci uczelni wrocławskich prezentowali swoje prace badawcze ), zwiedzanie Muzeum Architektury z wystawą na 100-lecie Niepodległości Polski

KLASA 1d NA WARSZTATACH W CASTORAMIE

28 IX 2018 uczniowie klasy 1d wybrali się na warsztaty MAJSTERKOWO do CASTORAMY. Dzieci samodzielnie wykonały skrzynki na narzędzia lub stojaki na kubki. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem.

WYSTAWA OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI W ZGORZELCU

Uczniowie klas 8b i 7a z wychowawcami zwiedzili wystawę OJCOWIE  NIEPODLEGŁOŚCI w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości PolskiJózef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty i Ignacy Daszyński. Byli wśród nich: artysta, dyplomaci, żołnierze i politycy, a także działacze społeczni. Reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami. Mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI. Nie oznaczało to, że we wszystkim byli zgodni i we wszystkim wzorowo współdziałali. Pozostali wierni własnym poglądom, ale wykorzystując sprzyjające warunki zewnętrzne, poprowadzili Polaków ku WOLNOŚCI.

RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY KLASY 1a

W sobotę, 22 września Rodzice z klasy 1a zorganizowali piknik na zgorzeleckim Zalewie. Dzieci wspaniale się bawiły, a rodzice mieli okazję wymienić wrażenia po pierwszych tygodniach pobytu dzieci w szkole oraz bliżej się poznać. Smażono kiełbaski na ognisku i jedzono przywiezione przysmaki. Pogoda, choć już z jesiennymi akcentami, dopisała. Wspólnie spędziliśmy wspaniałe sobotnie popołudnie.