Poniedziałek, 2020-11-23

Imieniny: Adeli, Felicyty

Jak pracujemy, uczymy się i bawimy

KONKURS RECYTATORSKI W 2a

W naszej klasie odbył się dziś Klasowy Konkurs Recytatorski Online! Choć warunki były nietypowe, wszystkie dzieci wspaniale wywiązały się z zadania i pięknie zaprezentowały przygotowane wierszyki! Wraz ze świadectwami wszyscy otrzymają dyplomy, a nagrody powędrują do Nataszki, Marysi, Ninki, Julki, Anny-Marie, Hani, Mai i Łucji. Gratulujemy!

2d Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

5 marca 2020r. uczniowie kl. 2d odwiedzili KOMENDĘ POWIATOWEJ PSP w Zgorzelcu. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach w sali edukacyjnej "OGNIK''. Zajęcia przeprowadził tata jednego z naszych uczniów pan Tomasz Wyskok. Oprócz ciekawych zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem gaśniczym. Ogromną atrakcją była możliwość wejścia do samochodu, który bierze udział w akcjach ratowniczych. Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Wyskokowi za ciekawe zajęcia, konkursy  i miłe niespodzianki, które dla nas przygotował.

MALUCHY NA HORYZONTACH

W cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli dziś film  "Wyspa niedżwiedzi" (reż. L. Mattotti). Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie  porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiają do ludzkiej krainy, która nie jest im przyjazna. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić?
Korzystając z wizyty w MDK, po seansie kinowym, dzieci obejrzały goszczącą tam wystawę Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz pt. "Przygoda z Nysą. Życie nad rzeką".

WIR MACHEN EINEN SALAT

Kończąc w podręczniku dział o przepisach kulinarnych, zdrowym odżywianiu i czynnościach podczas gotowania, zrodził się pomysł na lekcję kulinarną w języku niemieckim. Klasa 6g zaplanowała, przygotowała i zjadła przygotowane pyszności.

W 2d POKAZ MODY PO ANGIELSKU!

Pokaż mi, a zapamiętam … pokaz mody w j. angielskim

To był prawdziwy pokaz mody w języku angielskim w wykonaniu modelek i modeli z klasy 2d. Uczniowie specjalnie na lekcję języka angielskiego założyli swoje ulubione ubrania lub przebrania i prezentowali swoje stroje w języku angielskim. Wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze – stosowali poznane słówka w praktyce. Brawo 2d!

LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO INACZEJ

Ich will einen Toast.“ „Für mich mit Käse, bitte.“ „Ich will noch einen.“ Takie i inne zwroty można było usłyszeć podczas wspólnego śniadania na lekcji języka niemieckiego w grupie uczniów klasy 4a. Warunek wspólnego śniadania był jeden: Mówimy w języku niemieckim! Ale kto by się nie zmotywował do mówienia w języku obcym, czując z samego rana zapach ciepłych tostów?

JUŻ JUTRO BAL KARNAWAŁOWY KLAS I - V

Dzisiaj od pierwszej lekcji "starszy" Samorząd Uczniowski w osobach: Marcjanna Karmasz, Wiktoria Kozioł, Julita Szczepańska, Oliwer Brzeski, Barbara Mostowik, Anna Durasiewicz, Majka Śmigaj i Martyna Olejnik- przygotowywał dekorację sali gimnastycznej na jutrzejszy Bal Karnawałowy klas I - V. Elementy dekoracji ( gwiazdy i maski) wykonali uczniowie na lekcjach plastyki, girlandy i kurtuny zostały zakupione przez SU, balony z Rady Rodziców. Dziękujemy naszym konserwatorom: panu Robertowi i panu Krzysiowi za ogromną pomoc. Nad całością sprawowały pieczę panie; Iwona Wilk-Dudek i Elżbieta Kowalska. Życzymy wspaniałej zabawy;-)

ŚWIĘTO DZIADKÓW W 2a

W środę, 29 stycznia uczniowie klasy 2a zaprosili na uroczystość swoich ukochanych, Babcie i Dziadków. Za bezwarunkową miłość Dziadków  dzieci podziękowały  wierszykami, piosenkami, solowymi występami klasowych unstrumentalistek oraz brawurowym wykonaniem marsza na instrumentach perkusyjnych.

MALUCHY W TEATRZE

W piątek, 24 stycznia nasi najmłodsi uczniowie wybrali się do MDK, gdzie obejrzeli spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. "Pinokio". Cudowna gra aktorów (panie płakały ze śmiechu), kostiumy, scenografia i wesołe, wpadające w ucho piosenki sprawiły, że było to niezapomniane przedpołudnie. Krakowski teatr należy do naszych ulubionych, jego przedstawienia uczą, bawią i pozostają w pamięci na długo.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 1b

24 stycznia uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią, panią Joanną Brzezińską zaprosili do szkoły swoje ukochane Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Była to niewątpliwie okazja do tego, by wyrazić i okazać miłość, szacunek i po prostu pobyć  wspólnie z Babcią i Dziadkiem.