• Do wakacji: WAKACJE!!!

Niedziela, 2018-08-19

Imieniny: Emilii, Julinana

Jak pracujemy, uczymy się i bawimy

KLASY 1a I 2a w KARKONOSKIM PARKU NARODOWYM

Uczniowie klasy 1a i 2a  wraz z wychowawczyniami wybrali się na całodzienną  wycieczkę do Szklarskiej Poręby  i  do Huty Szkła Julia w Piechowicach. Dzieci poznały hutę i prace hutnika, obserwowały produkcję wyrobów kryształowych, a same wzięły udział w warsztatach grawerowania w szkle. W Karkonoskim Parku Narodowym podziwiały wodospad „Szklarki” Atrakcją wycieczki był obiad w pizzerii Dolce Vita, w której dzieci zajadały się pyszną pizzą. Był to dzień pełen wrażeń.

PRZEDWAKACYJNE OGNISKO KLASY 7 b

W poniedziałek, 18 czerwca uczniowie klasy 7b wybrali się na klasowe ognisko do Jędrzychowic. W dobrze znanym gospodarstwie "Ale wiocha", po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się, żeby pobiesiadować, pograć w piłkę,  przeprowadzić "wodną bitwę" , wyżyć się plastycznie i... przywitać w swoim gronie nowego kolegę, który od września będzie uczniem 8 b. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie ogniska i zaangażowanie

RODZINNY PIKNIK 3e NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek, 15 czerwca dzieci z klasy 3e, wraz z rodzicami i rodzeństwem, świętowały na pikniku w Jędrzychowicach zakończenie roku szkolnego. Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń rodzicom z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dzieci przygotowały piękne przedstawienie, w którym wystąpiły postacie z różnych bajek. Występ bardzo się podobał. A potem było jedzenie przywiezionych przysmaków i wspólna zabawa.

KLASA 3e w BIBLIOTECE MULTIMEDIALNEJ

W środę, 13 czerwca, uczniowie klasy 3e odwiedzili siedzibę Biblioteki Multimedialnej na ul. Orzeszkowej. To bardzo ciekawe miejsce, w którym poznawać można podstawy programowania. Wszyscy bawili się wspaniale. Z pewnością nie będzie to ostatnia wizyta.

KLASY 3e I 3g W BRZEŹNIKU

We wtorek, 12 czerwca klasy 3e i 3g udały sie na wycieczkę do średniowiecznego grodu w Brzeźniku. Dzieci ogladały wnętrza domów średniowiecznych rzemieślników, poznały życie mieszkańców tych terenów sprzed setek lat. Były warsztaty lepienia z gliny, ucierania ziaren na mąkę i pieczenia podpłomyków oraz strzelania z łuku. Do tego wspaniała zabawa na świeżym powietrzu!

3b i 3c NA BIWAKU

W dniach 4-6.06.2018 dzieci z klas 3b i 3c  pod opieką pań Jolanty Jakubowicz, Wioletty Kołodziej i Elżbiety Kasińskiej wyjechały na biwak do ośrodka TEMAR w Dąbiu.

3b i 3c W KOPALNI I ELEKTROWNI

30 maja klasy 3b i 3c wyjechały na wycieczkę do KOPALNI i ELEKTROWNI "TURÓW".
Dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania kopalni i elektrowni na naszym terenie.
Poznały proces wydobycia węgla i powstawania prądu. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.

4e i 4g na WYCIECZCE W LIBERCU

5 czerwca uczniowie klasy 4e i 4g wraz z opiekunami p. P. Korneluk, I. Szymanek - Zych, M. Machowską  i W. Bednarzem wybrali się na wycieczkę autokarową do  Iqlandii w Libercu.
Iqlandia to nowoczesne centrum nauki z planetarium i setkami oryginalnych interaktywnych eksponatów. Jest to świat nauki i techniki, który zachwyca i zapada w pamięć. Świat fascynujących eksperymentów i mądrej zabawy!