• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Kalendarium

Piątek, 2019-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Jak pracujemy, uczymy się i bawimy

MALUCHY NA HORYZONTACH

W ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej nasi najmłodsi obejrzeli dziś film w reżyserii P. Klange i W. Soderlund pt. "BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY"

Lasse i Maja muszą się zmierzyć z przebiegłym i wyrafinowanym złodziejem dzieł sztuki o pseudonimie Cień Sztuki. Komendant policji traci pracę na rzecz nieprzyjemnej w obyciu komisarz z innego miasta. Maja i Lasse muszą uporać się z rozwiązaniem zagadki znikających przedmiotów, Cieniem Sztuki i pomóc swojemu przyjacielowi.

Po zakończeniu seansu kinowego dzieci obejrzały w MDK galerię obrazów Urszuli Kamińskiej.

Czytaj więcej

MALUCHY W TEATRZE

Nasi najmłodsi uczniowie udali się dziś do MDK, gdzie odbył się spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie pt. "POLSKIE MIASTA W BAŚNI I LEGENDZIE". Kolorowe przedstawienie, obfitujące w wesołe piosenki, piękną scenografię i pełne wspaniałych efektów wizualnych bardzo podobało się dzieciom. 

KLASA 3A W PIJALNI CZEKOLADY "ROYAL BERY - Chocolate"

W czwartek, 10 stycznia, klasa 3a wraz z wychowawczynią, panią Joanną Brzezińską, udała się do pijalni czekolady „ROYAL BERY- Chocolate”, w której dzieci degustowały różne rodzaje prawdziwej czekolady np.: mleczną, karmelową, białą, ciemną  a nawet  różową. 

WIGILIA KLAS 1a i 4e

21 grudnia uczniowie klas 1a i 4e spotkali sie na uroczystych wigiliach. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Czwartoklasiści rozpoczęli od dekorowania świątecznych figurek, którymi upiększą choiniki w swoich domach. Wśród pierwszoklasistów znalezły się artystyczne dusze, które dały koncert na pianinie, klarnecie i skrzypcach. Wszystkim życzymy wesołych świąt i wszystkiego dobrego w nowym roku!

SPOTKANIE WIGILIJNE KLASY 8b

To już ostatni raz... Dzisiaj spotkaliśmy się , żeby złożyć sobie życzenia przy łamaniu się opłatkiem, pomodlić się w intencji swoich rodzin i nas samych z księdzem Dominikiem, zjeść smaczne, świąteczne co nieco, zaśpiewać kolędy i obdarować się symbolicznymi prezentami. WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!!

PRZEDŚWIĄTECZNA WYCIECZKA 1a i 4e

Świąteczna atmosfera panuje w naszej szkole już od 6 grudnia, ale aby ostatecznie poczuć ich atmosferę, klasy 1a i 4e wybrały się 13 grudnia na wycieczkę do Fabryki Bombek w Złotoryi. Niezwykłe okazy choinkowych ozdób można tam podziwiać oraz przyglądać się kolejnym etapom ich produkcji. W programie były też warsztaty zdobienia bombek i zakupy w przyzakładowym sklepie. W drodze powrotnej odwiedzilismy urokliwy zamek Grodziec, gdzie czekała na dzieci niespodzianka w postaci śniegu. Po zwiedzaniu zjedliśmy upieczone w kominku kiełbaski i wydaliśmy ostatni grosz na rycerskie pamiątki. Dziękujemy pani Basi Janik za zorganizowanie kolejnego wspaniałego wyjazdu!

MIKOŁAJKI 1d

6XII  uczniów klasy 1d odwiedził MIKOŁAJ. Dzieci z przejęciem przywitały gościa i zaśpiewały piosenkę. MIKOŁAJ rozdał wszystkim piękne upominki i słodycze. Dzień minął bardzo radośnie.

PIEKLIŚMY ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA!

Dzieci z klasy 1a były dzisiaj prawdziwymi kuchcikami. Na zaproszenie szefa kuchni Hotelu Tuchmacher w Görlitz, pana Thierry Baugmart (tatusia naszej Anny-Marie), udały się na pieczenie świątecznych ciasteczek. Najpierw było wycinanie foremkami ciasteczek w różnych kształtach. W czasie, gdy ciasteczka się piekły, gospodarze zaprosili dzieci na śniadanie - pyszne kanapeczki i szarlotkę. A potem była prawdziwa zabawa - dekorowanie słodkości czekoladą i różnymi dodatkami.  Najbardziej "udekorowane" były buzie dzieci, ale pierniczki też prezentowały się okazale. Było cudownie, świątecznie i bardzo słooodko!

SŁODKIE MIKOŁAJKI 3a

6 grudnia - MIKOŁAJKI -  dzieci z klasy 3a   obchodziły na wesoło i na słodkoMikołaj o nich nie zapomniał, a że były bardzo grzeczne przez cały rok, w nocy przyniósł wszystkim wielkie torby z prezentami. Radości, uśmiechu, zadowolenia i wiele pozytywnych emocji sprawił dzieciom ks Dominik Słowiński, który produkował słodką watę cukrową .  Wielkie dzięki dla księdza Dominika za najsłodsze Mikołajki!

MIKOŁAJKI 6C

„Mikołajki mogą być jak z bajki ... Dla każdego!  Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza!”

 Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój mikołajkowy zagościł również w klasie VI c. W tym wyjątkowym dniu uczniowie postanowili wyjść do kina na projekcję filmu „Dziadek do orzechów”. Poznali główną bohaterkę Clarę,  dziewczynę poszukującą   klucza, który pozwolił jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafiła do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotkała żołnierza, Phillipa. Razem stanęli do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie...

Imieniny św. Mikołaja były okazją oderwania się od rutynowego planu czwartkowego  dnia.