• Do wakacji: WAKACJE!!!

Kółko Plastyczne

Zajęcia KÓŁKA  PLASTYCZNEGO dla klas  7

odbywają się we wtorki w godz. 14.35- 15.30 w gab. nr 9, ul. Kościuszki 68

Zajęcia prowadzi Iwona Wilk- Dudek.

Autor: Iwona Wilk-Dudek

5 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "PAUZA NA SZTUKĘ"

W piątek, 10 czerwca 2016 roku w godz. 10.00 do 22.00- odbędzie się 5. międzynarodowy festiwal PAUZA NA SZTUKĘ. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie z Teatrem im. Gerharda Hauptmanna w Görlitz, organizatorzy chcą stworzyć platformę wymiany artystycznej dla dzieci i młodzieży z Euroregionu Nysy. Nasi uczniowie również wezmą udział w aktywnym współtworzeniu programu. Sceny teatralne oczekują na występy aktorskie, muzyczne oraz taneczne. Tematem tegorocznej PAUZY NA SZTUKĘ jest SYNESTEZJA - pomieszanie zmysłów. Organizatorzy chcą nakłonić uczniów do eksperymentowania ze zmysłami i do łamania przyjętych granic i konwencji. W jaki sposób pokazać muzykę? Jak namalować wiersz? Dzięki wsparciu technicznemu teatru, będzie mozliwość zrealizowania nawet najbardziej kreatywnych pomysłów uczniów. Występom nie będą narzucane żadne...

KWIATKI Z MODELINY

W poniedziałek, 5 października podczas zajęć kółka plastycznego uczniowie klas 5, którzy zgłosili się do udziału w zajęciach, lepili kwiatki z modeliny. Po obejrzeniu filmu instruktażowego i demonstracji radzenia sobie z niełatwą materią - modeliną,  przystąpili do własnoręcznego wykonania dekoracyjnych form, które zostana utrwalone w wysokiej temperaturze i wykorzystane do dalszych prac. Czas upłynął szybko i w miłej atmosferze.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM FVKS Gorlitz "Historia&Historia"

Dzisiaj, 15 grudnia 2014 r. uczennice z klasy 6 a: Natalia Bojsan, Julia Reut, Inga Sucholet i Zosia Mejer odebrały na scenie głównej Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gorlitz WYRÓŻNIENIE za swoją pracę przedstawiającą SŁUP DYSTANSOWY POCZTY SASKIEJ .Pracę wykonały na zajęciach kółka plastycznego ze styropianu malowanego farbami akrylowymi. Biorąc udział w konkursie poszerzyły wiedzę o swoim regionie. Oprócz dyplomu odebrały prezent- nagrodę finansową!  Również Patrycja Olszak z kl. 5 d wzięła indywidualnie udział w tym konkursie i w kategorii "Majsterkowanie" zajęła I miejsce za wykonaną miniaturę "Butów Jakuba Bohme". GRATLULUJEMY  SUKCESU!