Poniedziałek, 2018-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody

Jesteś tutaj:Start / Biblioteka

UWAGA  WSZYSCY  UCZNIOWIE !!!
Zachęcamy do korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki .

W szkole działa biblioteka

Biblioteka jest pracownią służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, wspomagającą proces dydaktyczno - wychowawczy szkoły,który służy doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela,  popularyzowaniu wiedzy wśród nauczycieli, uczniów i rodziców.

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie  w przeciwnościach”

(Marcus Tullius Cycero)

O bibliotece

Książnica szkolna zawiera 14164 woluminy, w tym komplety lektur dla klas I-VI szkoły podstawowej, wiele książek beletrystycznych oraz popularnonaukowych. Posiada także kasety wideo oraz płyty DVD. Księgozbiór podręczny czytelni dysponuje dużą ilością słowników, encyklopedii oraz książek metodycznych dla nauczycieli.

W czytelni szkolnej znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, z którego mogą korzystać nauczyciele i uczniowie. Odbywają się tutaj także  różnorodne zajęcia obowiązkowe i pozalekcyjne, podczas których korzysta się z Internetu oraz odtwarzaczy płyt  i  kaset.

W czytelni znajduje się także bogaty księgozbiór dotyczący regionu. Oto wybrane pozycje:

• W. Bena, Dzieje Puszczy Zgorzelecko-Osiecznickiej
      • W. Bena, Polskie Górne  Łużyce
      • Z. Dobrzyński, K. Fokt, Pod stuletnią kopułą
      • W. Łapiński, Przyroda i leśnictwo Dolnego Śląska
      • M.  Olczak, Zgorzelec – Goerlitz wraz z okolicznymi kościołami  dworami i pałacami
      • Pogranicze  nieodczytana kraina
      • R. Zgłobicki, Dzieje koszar wojskowych w Sieniawce