Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

MAŁY PATRIOTA / 6 ZGORZELECKA GROMADA ZUCHOWA "WILCZKI"

ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ ZIEMI NA WITCE

W czwartek, 19 kwietnia zuchy (klasa 3e) wraz z dziećmi z klasy 3g świętowały Światowy Dzień Ziemi na przystani żeglarskiej na Witce. Wraz z koszykarzami KKS Turów dzieci posprzątały teren wokół przystani i posadziły owocowe drzewka. Czas wypełniły harcerskie zabawy oraz największa atrakcja - pływanie żaglówką i motorówkami. Było też ognisko z kiełbaskami, pyszny wiejski chlebek oraz wspaniałe ciasto. Wszystkie te atrakcje zorganizowali dzieciom - Koszykarski Klub sportowy Turów, Sekcja Żeglarska Klubu Sportowego Turów oraz Zgorzelecki Hufiec ZHP. Bardzo dziękujemy!

WARSZTATY PATRIOTYCZNE

W środę, 11 kwietnia, zuchy z  6 ZGZ "Wilczki"(3e) oraz dzieci z klasy 3g wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem spotkania były polskie symbole narodowe. Zajęcia zostały przeprowadzone w wyniku nawiązanej przed 3 laty współpracy z Wrocławskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Instytutu za możliwość przeprowadzenia warsztatów w naszej szkole oraz pani Monice Mikuczewskiej za przygotowanie tego atrakcyjnego spotkania.

POLARNA WYPRAWA ZUCHÓW'2018

Nasze zuchy (klasa 3e) to prawdziwe morsy! W minioną sobotę, w piękny, słoneczny, choć bardzo mroźny dzień,  bawiły się na Polarnej Wyprawie Zuchów. W tym roku w Ścięgnach k. Karpacza pojawiło się 500 małych harcerzy.

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ' 2018

W minioną niedzielę zuchy z 6 ZGZ "Wilczki" (klasa 3e) wraz z pozostałymi zgorzeleckimi harcerzami świętowały Dzień Myśli Braterskiej'2018. Rano dzieci uczestniczyły we mszy św. w kościele pw. św. Bonifacego. Następnie przemaszerowały do Centrum Sportowego przy ul. Maratońskiej, gdzie do wieczora trwały zabawy zorganizowane przez Komendę Hufca.

ZUCHOWA WIGILIA

W miniony wtorek nasze zuchy spotkały się na zuchowej wigilii. W uroczystym, gwiazdkowym spotkaniu brał udział Komendant Hufca hm Jarosław Reut, który złożył dzieciom świąteczne życzenia. Było dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zuchy prezentowały świąteczne zwyczaje z różnych krajów świata. Przy pięknie zastawionym stole wszyscy bardzo mile spędzili świąteczne popołudnie.

PODZIĘKOWANIA

G Zgorzelecka Gromada Zuchowa "Wilczki" składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji RODACY-BOHATEROM, ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH. W minionym tygodniu do Stowarzyszenia Odra-Niemen, organizatora akcji, wysłaliśmy 12 kartonów z produktami żywnościowymi, artykułami szkolnymi, zabawkami i kartkami ze światecznymi życzeniami. Dziękujemy za okazaną solidarność i patriotyzm!

ZUCHOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

797zł i 46gr oraz 2,01 € to suma, jaką zebrały zuchy podczas dzisiejszego kiermaszu świątecznego!!! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję zbierania funduszy na zakup beretów, getrów i zawijek do naszych mundurów.

Wszystkim, raz jeszcze, życzymy RADOSNYCH ŚWIĄT!

MIKOŁAJKOWY BIWAK W JELENIEJ GÓRZE

W sobotni, wczesny poranek (było jeszcze ciemno!) nasze "Wilczki"(kl. 3e) wyruszyły na zuchowy biwak mikołajkowy do Jeleniej Góry. Przeżyły tam weekend pełen przygód, wzruszeń, wspaniałej zabawy i prezentów od św. Mikołaja. Dziękujemy druhowi komendantowi Jarkowi Reutowi, kadrze i wszystkim harcerzom za ten wspólnie spędzony przedświąteczny czas!

ZBIÓRKA MIKOŁAJKOWA

Nasze zuchy Mikołaj odwiedził już dzisiaj! Na cotygodniowej wtorkowej zbiórce pojawiły się dziś zuchy-Mikołaje, którzy wzajemnie obdarowali się prezentami. Druhna Julka przyniosła ślicznego misia, który pozostanie już w naszej gromadzie. Teraz szukamy krawcowej, która uszyje mu mundur, taki, jak nasze. Było bardzo wesoło i już prawie świątecznie.