Jesteś tutaj:
  2. Sport szkolny

Sport szkolny

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W RUGBY TAG

Hanna Szulc (VIa), Natasza Kuźma (VId), Mają Paluch (VId), Nikola Zając (VIa), Oliwer Skrzypacz ( VIb), Jakub Grzechnik (VIIa), Szymon Boreczek (VIIa), Jakub Marczyński (VIa), Maksymilian Woś (VIa), Jakub Żbikowski (VIIa), Michał Rałowicz (VIIa), Miłosz Mikołajczyk (VIa) zaliczyli udany debiut w rozgrywkach RUGBY TAG.  Gra zespołowa,  w której na boisku musi być drużyna mieszana chłopców i dziewcząt nawiązuje do gry w raugby, jednak jest to wersja bezkontaktowa, preferująca szybkość, zwrotność i umiejętność gry w zespole poszczególnych zawodników.

Należy podkreślić, iż szkoła startowała w tych rozgrywkach po raz pierwszy, tym większe gratulacje dla medalistów.

Finał Mistrzostw Dolnego Śląska w Rugby TAG – Igrzyska Dzieci odbył się  21 października 2022 r. w Nowogrodźcu.

Joanna i Damian Kordasiewicz

Zdjęcia - żródło własne oraz strona GSZS Nowogrodziec