• Do wakacji: 218 dni
Jesteś tutaj:Start / Sport szkolny / SZACHY

SZACHY

SP 5 WICEMISTRZEM POWIATU W SZACHACH

Nasi szachiści po raz trzeci z rzędu awansowali do finału strefy jeleniogórskiej. W mistrzostwach powiatu startowało jedenaście zespołów. Młodzi szachiści wygrali pięć meczów i przegrali jeden pojedynek z SP 3 Bogatynia. Trzymamy kciuki za młodych adeptów tej pięknej gry. Zwycięska ekipa: Lenka Miakisz, Lenka Kusy, Zuzia Sudół, Kamilka Witek, Tomek Mejer, Marcin Wużyński, Oliwka Zając, Asia Pietryk, Ola Gajzler, Marcel Wojciechowski, Hania Pietryk i Dominik Wilk.

UDANY START NASZYCH SZACHISTÓW

Dopiero rozpoczął się nowy rok szkolny a nasi szachiści pokazali się z jak najlepszej strony. 10 września 2017 r. w Jeleniej Górze odbył się turnieju dla dzieci z okazji WRZEŚNIA JELENIOGÓRSKIEGO w kategorii – (2010 i młodsi).Uczennice klasy II a Kamila Witek i Hanna Pietryk wzięły udział w tych szachowym turnieju. Zawody zorganizowano w tempie gry 30 minut na zawodnika na partię. Ilość rund -6. Kojarzenie rund wsystemie szwajcarskim.  W turnieju wzięło udział 21 zawodników i zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Pietryk z kompletem zwycięstw 6-0. Kamila Witek zajęła 11 miejsce 3-3. Kamila wywalczyła IV kategorię szachową! Gratulujemy.

Informujemy, że zajęcia szachowe w naszej szkole dla klas I-IV odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 13.45-15.15 w gabinecie...

IX MIEJSCE W POLSCE W SZACHACH KLAS I-III DLA SP 5 !

dniach 4-7  maja 2017 r. w Chrustach k. Kielc odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Klas I-III w ramach  Edukacji przez Szachy w Szkole. Organizatorem na zlecenie PZSzach był Świętokrzyski Związek Szachowy. Nasza wspaniala młodziutka drużyna SP 5 w Zgorzelcu w składzie - Hania Pietryk, Asia Pietryk, Marcel Wojciechowski, Dominik Wilk oraz Tomek Meyer wywalczyła IX Miejsce w Polsce ! Na tych samych mistrzostwach Joanna Pietryk zajęła indywidualnie II miejsce- gratulacje! Wszystkie Dzieciaczki spisaly...