Poniedziałek, 2020-11-23

Imieniny: Adeli, Felicyty

DZIEŃ NAUCZYCIELA W „PIĄTCE” W CIENIU PANDEMII

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej, przypadający 14 października, z powodu pandemii koronawirusa miał w naszej „piątce” inną formułę niż zawsze.  Nie było zwyczajowej akademii ani zbiorowych podziękowań wdzięcznych uczniów. Były maski i indywidualne życzenia.

Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom życzenia, dziękując za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie całej społeczności szkolnej.
Życzyli wszelkiej pomyślności oraz zdrowia, które w obecnym czasie jest wszystkim bardzo potrzebne.

Do życzeń dołączyli słodki upominek przygotowany własnoręcznie na dzisiejszą okazję.

Opiekun mSU
Renata  Kmieć

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniach 9-13 października br. w budynku przy ulicy Kościuszki odbyły się wybory STARSZEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO .
Głosowało 309 osób. Oddano 9 głosów nieważnych. Liczbą 76 głosów zwyciężyła Anna Durasiewicz - uczennica klasy VIIIa.
Gratulujemy Aniu i życzymy owocnych działań na rzecz społeczności uczniowskiej i naszej kochanej "piąteczki".

PACZKA DLA RODZINNEGO DOMU DZIECKA

Spontaniczna MIKOŁAJKOWA akcja starszego Samorządu Uczniowskiego potwierdziła, iż nasi szóstoklasiści mają wielkie i słodkie serduszka. Każdy z małych pomocników św. Mikołaja przyniósł w prezencie dla RODZINNEGO DOMU DZIECKA swoją ulubioną słodycz. Zbiórka ta zaowocowała trzema paczkami wybornych słodyczy. Mamy nadzieję że choć troszeczkę osłodzimy świąteczny czas.

DOBRZE BYĆ DOBRYM!!!

SŁODKIE MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia kolejny raz obchodziliśmy szkolne Mikołajki. Uczniowie klas I-V ubrani w śliczne czerwone czapeczki Mikołaja, już od samego rana niecierpliwie oczekiwali specjalnego gościa.  Tym razem Mały Samorząd Uczniowski zaprosił Św. Mikołaja wraz z pomocnikami.

MIKOŁAJ W SP5 NA KOŚCIUSZKI

6 grudnia Mikołaj znowu zawitał w nasze progi. Tym razem odwiedził wszystkie klasy 6,7 I 8, spotkał się z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Wszyscy obecni zostali odarowani słodką niespodzianką. Wszystkie spotkania były bardzo słodkie i radosne.

Imprezę Mikołajową z 6 grudnia przygotował Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem.

ANDRZEJKI starszego SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Andrzeju, Andrzeju
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam w niebie.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada z inicjatywy samorządu uczniowskiego obchodzimy w naszej szkole       "Dzień życzliwości". Uśmiech

"ŻYCZLIWIE, RAZEM, BLISKO" to hasło tegorocznej edycji.

Święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków.

Wykorzystajmy w dzisiejszym dniu okazję do podzielenia się dobrym słowem i gestem. Śmiech

POZOSTAJĄCYM W WIECZNEJ PAMIĘCI

Zbliża się jeden z najbardziej refleksyjnych dni w roku, kiedy szczególnie myślimy i wspominamy tych, którzy odeszli już do wieczności.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, wczesnym rankiem w dniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, udali się na zgorzeleckie cmentarze składając wiązanki kwiatów na pomnikach

OFIAR HITLEROWSKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH

II ARMII WOJSKA POLSKIEGO

PAMIĘCI SYBIRAKÓW

oraz na grobie zawsze pozostającej w naszej pamięci Pani Dyrektor Sławomiry Kalembie.

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASACH I-V / PIERWSZE PUNKTY DO LIGI KLAS

Dnia 4 października Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla chłopców klas I-V akcję  pt: MUCHA CZY KRAWAT? Wszyscy chłopcy mieli możliwość pokazania się w tym dniu z krawatem lub muchą. Ku naszemu zaskoczeniu chłopcy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się naprawdę elegancko. Oprócz krawatów i much były białe koszule, a nawet garnitury. Wyglądali rewelacyjnie i zdobyli dla swoich klas pierwsze punkty do Ligi Klas.