Jesteś tutaj:
  2. Wydarzenia

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

09 lutego br. w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI w trzech kategoriach : klasy VI, V i VI oraz VII i VIII.

W przesłuchaniach wzięło udział 25 uczestników – uczniów naszej szkoły.

Komisja konkursowa w składzie – Panie: Dorota Baranowska, Aneta Kufel oraz Marzena Zaborowska-Ziemba wysłuchały wystąpień - prezentacji uczestników szkolnej rywalizacji i dokonały wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Klasy IV   -     I miejsce  -   Aurelia Królikiewicz  kl. 4B,  II miejsce  -   Kaja Grzybek  kl. 4B,   III miejsce  -   Emilia Baranowska  kl. 4A.

Klasy V i VI     -    I miejsce  -  Amelka Jaworska  kl. 5C,  II miejsce  -  Maria Szulc  kl. 5B,   III miejsce  -  Lena Radecka  kl. 5C.

Klasy VII i VIII  -      I miejsce  -   Natalia Baranowska   kl. 7C,  II miejsce  -   Hanna Szulc   kl. 7A.

Gratulujemy laureatkom!

STREFA RELAKSU W SP5 – UL. KOŚCIUSZKI

Chwalimy się – to prawda. Jest czym, bo to co zostało utworzone, to efekt pracy i zaangażowania społeczności szkolnej – Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników, Rodziców, Uczniów.

Pomysł stworzenia STREFY RELAKSU się ziścił.

Zdjęcia pokazują zarówno samą strefę, jak i jej najbliższe otoczenie na „chwilę” przed uroczystym otwarciem.

KLASA 5C NA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W CASTORAMIE

W miniony poniedziałek (29 stycznia) klasa 5C miała okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach praktycznych i niepowtarzalnej scenerii - Castoramie w Zgorzelcu.

Uczniowie wykonywali, pod nadzorem i opieką pracowników sklepu, drewniane budki lęgowe dla ptaków. Budki będą wisieć w lokalnych ogrodach, na działkach lub balkonach. Mamy nadzieję, że na wiosnę każda zostanie zamieszkana.

O koszykówce i szachach...

Czy wiecie że... W ostatnich latach uczniowie Naszej szkoły zdobyli dwukrotnie Mistrzostwo Polski w Indywidualnych Szkolnych Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych. Natomiast w drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska nasza szkoła zajmowała miejsca na podium.
Ponadto, Szkoła wielokrotnie zdobywała medale w Szkolnych Mistrzostwach Polski w koszykówce dziewcząt! Mistrzostwo kraju wywalczyła w 2019 roku.
Nasza Szkoła prowadzi zajęcia szachowe dla klas młodszych oraz zajęcia z koszykówki również dla klas najmłodszych.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2024

Drodzy Uczniowie !

Zapraszamy do udziału w kolejnej, już XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2024”.

Ważne informacje:

• Koszt udziału w konkursie – 16 złotych.
  • Zgłoszenia chęci uczestnictwa u nauczycieli matematyki  do 06 lutego 2024 r.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA - PAMIĘTAJMY

Kochani Dziadkowie, życzymy Wam tyle miłości i radości, ile sami dajecie nam każdego dnia.

Samych radosnych, wyjątkowych chwil, spełnienia wszystkich marzeń, niekończącej się pogody

ducha, dużej dawki miłości i wielu wspólnych wspomnień.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Akurat w tej kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

POCZET SZTANDAROWY SP NR 5 NA MIEJSKICH OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2023 roku Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgorzelcu uczestniczył w miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To był dla nas zaszczyt, obowiązek i duma. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Bonifacego. Po mszy przed pomnikiem MILLENIUM odbyła się patriotyczna część uroczystości upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W obecności władz Miasta Zgorzelca złożyliśmy hołd walczącym o wolność naszego kraju.
Poczet Sztandarowy naszej szkoły dumnie reprezentowali uczniowie: Natalia Baranowska (7c), Natalia Dziamska (7c) i Oliwer Mierzejewski (6e) pod opieką Pani Ilony Jurkiewicz.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z uroczystości z udziałem naszego Pocztu Sztandarowego (poniżej plik do pobrania)