Czwartek, 2018-11-15

List do Uczennic i Uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Autor: Andrzej Kozak

KONCERT

EUROPEJSKĄ AKADEMIĘ CHÓRU wraz z chórami dziecięcymi z obszaru styku trzech granic było słychać w całym obszarze kulturowym Łużyce Górne – Dolny Śląsk! 2 i 4 listopada poprowadzono naszą publiczność w świat „Europejskiej Fantazji Chóralnej 2018”, stworzony przez EUROPEJSKĄ AKADEMIĘ CHÓRU GOERLITZ (ECA) z chórami dziecięcymi.

Szczegóły w rozwinięciu.

Uczniowie zgorzeleckich szkół zaśpiewali dla Niepodległej

13 listopada w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym  odbyły się dwa koncerty pt. Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych dla uczniów zgorzeleckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzi zaśpiewali dla Niepodległej pod przewodnictwem Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu i z towarzyszeniem Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego.

SŁODKA NIEPODLEGŁA

W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole na uczniów (choć nie tylko) czekała SŁODKA NIEPODLEGŁA .

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i za jego udziałem mogliśmy spóbować słodkich wypieków - głównie babeczek, mufinek i ... czego tam jeszcze nie było - kolorowo, odświętnie i smakowicie.

A jak to wyglądało - w krótkiej fotorelacji.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

,,Rekord dla Niepodległej”- włączenie się do akcji MEN wspólnego śpiewania 4 -zwrotkowego hymnu narodowego.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kościuszki włączyła się do akcji i w miniony piątek, o godz. 11.11 zaśpiewała wspólnie nasz hymn narodowy.

Inicjatorem lokalnym akcji był Samorząd Uczniowski SP 5 z opiekunami.

Chcesz zobaczyć, jak to wyglądało - obejrzyj krótki filmik.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 roku, społeczność zgorzeleckiej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kościuszki 68 uroczyście świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najważniejszym wydarzeniem była uroczysta akademia, w czasie której wszyscy jej uczestnicy mogli poczuć niezwykłą rangę tego wydarzenia. Zaprezentowany program słowno-muzyczny wraz z licznymi obrazami multimedialnymi przypomniał ważne wydarzenia historyczne - od początków naszej państwowości do czasów wspólczesnych.

ŚWIĘTOWALIŚMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Niezwykły był dzisiejszy dzień w naszej szkole. Wszyscy w pięknych, galowych strojach, z patriotycznymi akcesoriami świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste apele przygotowali wraz z wychowawczyniami uczniowie klas: 1a, 4e (wych. Małgorzata Kasprzak-Bawół) oraz 4g (wych. Mariola Weychan). Wspominaliśmy ważne wydarzenia z historii Polski, śpiewaliśmy pieśni, recytowaliśmy wiersze, ale przede wszystkim wyrażaliśmy nasz wielki patriotyzm, dumę z naszej wspaniałej Ojczyzny.

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W środę, 7 listopada reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ. Wystąpili: Zosia ŻakMarcelina Janik, Patryk Benko, Dorota Czaj i Izabela Misztal. Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 1a Zosia Żak, a wyróżnienie uzyskała Iza Misztal z klasy 2b. Gratulujemy! Do konkursu dzieci przygotowała pani Ewa Siemiatycka.

MALUCHY W TEATRZE

Nasi najmłodsi miłośnicy teatru obejrzeli dziś spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. "PIOTRUŚ PAN I PIRACI".  Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wraz z aktorami, śpiewały piosenki i bawiły się doskonale. A co najważniejsze, pomogły Piotrusiowi uratować Wendy!

KONCERT NA ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek, 5 listopada, w ramach obchodów rocznicowych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzyków Filharmonii Jeleniogórskiej pt. " 100 lat Niepodległej".

SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNA

Uczniowie (klas 3 gimnazjum oraz 7 i 8 SP) starują w czterech konkursach matematycznych w roku szkolnym 2018/2019.

1. w październiku i listopadzie 2018 r. -  w konkursie "SUDOKU";

2. w grudniu 2018 r. - w konkursie "Rozmaitości Matematyczne";

3.  w lutym i marcu 2019 r. - w Mistrzostwach Szkoły w Grze Logicznej SET;

4. w kwietniu 2019 - w Szkolnym Maratonie Matematycznym.

Zapraszamy do udziału:

Urszula Białach, Janina Kuczawska, Anna Ptak, Barbara Zawadzka