Wtorek, 2018-12-11

Partnerzy zagraniczni szkoły

Zajęcia w 1c (2012/2013)

Wizyta niemieckich gości w 1c

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w ramach współpracy spotkali się z niemieckimi dziećmi ze szkoły am Fischmarkt  z Görlitz.  Zajęcia integracyjne umożliwiły  wspólną naukę, zabawę i wykonywanie plakatów techniką kółkowe orgiami „Majowa łąka”. Zajęcia przeprowadziła i przygotowała wspólnie ze swoją klasą wychowawczyni Joanna Brzezińska.

Na spotkaniu dzieci brały udział w zabawach i ćwiczeniach z animacji językowej, poznawały nazwy kwiatów w obydwu językach, wspólnie śpiewały piosenkę pt.”Łąka”. Podawały skojarzenia do nazwy miesiąca maj w języku polskim i niemieckim, które w postaci promyków utworzyły majowe słoneczka. Chętnie  bawiły się w zabawy ruchowe: „Bociany do gniazd”, „Żabki na łące” „Znajdź swojego partnera” .   Była to  kolejna...