Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Programy profilaktyczne

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ - KSIĄŻKA UCZY, LECZY, POMAGA- SPOTKANIE Z WOJCIECHEM WANATEM

W czwartek, 25 października uczniowie klas 8b i 8c naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z terapeutą uzależnień i autorem książek: Wojciechem Wanatem. Spotkanie w ramach programu profilaktyki KSIĄŻKA UCZY, LECZY, POMAGA zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Podczas spotkania pan Wojciech nawiązał do treści swoich książek, wyjaśnił czym jest uzależnienie, jak ustrzec się i jak wyjść z uzależnienia, odpowiadał na zadawane pytania - DZIĘKUJEMY !

"TRZYMAJ FORMĘ"

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie.
Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów.

Moje dziecko idzie do szkoły

"MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY"

-program dla klas I-

Radosny uśmiech radosna przyszłość

"RADOSNY UŚMIECH, RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ"

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zgorzelcu realizuje programy profilaktyki uzależnień.

Między nami kobietkami

"MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI" - program dla dziewcząt klas VI