Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Jesteś tutaj:Start / Świetlica / Wydarzenia

KONKURS DLA KLAS III "ZDROWIE NA TALERZU"

W piątek tj. 17.06.2016 w naszej świetlicy odbył się konkurs dla klas III " Zdrowie na talerzu". Rywalizacja klas była wyrównana, wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Zwyciężyła reprezentacja klasy III B w składzie: Weronika Zapał, Wiktoria Gogulska, Dominika Sawicka, Jagoda Szwabo. Gratulujemy:)

Podwójne złoto lekkoatletów.

Mocnym akcentem rozpoczęli sezon nasi sportowcy

Pierwsze zmagania na poziomie rozgrywek powiatowych wygrała reprezentacja dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu.

Liga Lekkoatletyczna została rozegrana w zmienionej formule. Nowe konkurencje wprowadzone do zawodów oraz nowe tabele punktowe nie przeszkodziły nam w zdobyciu podwójnego złota. Reprezentacja składała się z 16 chłopców i 16 dziewcząt, którzy wystartowali w czterech blokach konkurencji lekkoatletycznych.

KARMNIKI DLA PTAKÓW

Dzieci klas młodszych uczęszczające do świetlicy, podczas wtorkowych zajęć plastycznych w gab. nr 1 wykonały prace  apelujące do wszystkich o dokarmianie ptaków zimową porą. Utrwaliły sobie pisownię i wygląd sikorek, wypełniły kolorowanki, wycięły ptaki, samodzielnie dobrały kolory tła i pasków na karmnik i z dbałością wykleiły kompozycje. Efekt - zobaczcie sami w galerii.

ZWIERZĄTKA Z MODELINY

Na wtorkowych zajęciach plastycznych dzieci ze świetlicy  wykonały zwierzątka z modeliny. Zanim własnoręcznie przygotowały formy do wypiekania, obejrzały film przedstawiający sposób modelowania zwierząt, potrzebnych części i sposobu ich łączenia. Każde dziecko wykonało pracę według własnego pomysłu. Najtrudniejsze było wykonanie oczu i uszu. Zabawa była udana a efekty zachwycające! Zajęcia prowadziła p. Iwona Wilk-Dudek w gab. nr 1.

MALOWANIE PLASTELINĄ JESIENNYCH LIŚCI

Na wtorkowych zajęciach  w świetlicy dzieci malowały plasteliną jesienne liście. W zestawach wielu kolorów plastelinowych pałeczek znalazły barwy jesieni i wypełniły nimi kontury liści . Po wyklejeniu swoich prac i wycięciu skomplikowanych kształtów wykonały dekorację na szkolnym korytarzu. Zabawa była wyśmienita!

DZIEŃ MAMY I TATY w szkolnej świetlicy

Dnia 4 czerwca 2014 r.( w środę ) w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z rodzicami z okazji  DNIA  MATKI  I  OJCA. Dzieci wraz z wychowawcami świetlicy przygotowały występ artystyczny , w którym recytowały wiersze ze specjalną dedykacją dla rodziców. Tańczyły, śpiewały oraz grały na instrumentach. Zarówno rodzicom jak i dzieciom występ bardzo się podobał.