• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Jesteś tutaj:Start / Biblioteka / Konkursy

Konkursy

KONKURS BIBLIOTECZNY „Czy znasz bajki Charlesa Perraulta?”

 Dnia 1 lutego 2018 roku w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy pt. „Czy znasz bajki Charlesa Perraulta?”, w którym wzięli  udział przedstawiciele klas drugich.  Wyniki konkursu:

I miejsce – Hubert Wasilewski z kl. II„b’’ - 33pkt

II miejsce – Alicja Kłyho z kl. II„a”- 32pkt

III miejsce ex aequo:– Michalina Matwiejczyk z kl.II „a” – 30 pkt

                                        - Zuzanna Sawiniec z kl.II „a” – 30 pkt

Podczas...

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

 20 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Przystąpili do niego przedstawiciele wszystkich klas czwartych. Jak co roku  zabawa była wspaniała i emocji wiele. Wszyscy  czwartoklasiści czytali naprawdę świetnie,  a  Mistrzem Pięknego Czytania w roku 2017 został

                                Aleksander Filip – uczeń klasy czwartej c.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom  i  życzymy, aby czytanie książek przynosiło  zawsze wiele radości.

Konkurs przygotowały panie Marzenna Świerczek oraz Małgorzata Machowska.

KONKURS "CO WIEMY O NASZEJ PATRONCE?"

25 kwietnia odbył się Konkurs Biblioteczny „Maria Skłodowska-Curie naszą patronką”. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas 4-6. Zmierzyli się oni z  testem na temat życia i działalności tej wspaniałej postaci. Oto laureaci:

 I miejsce – Klaudia Mróz kl. VI d

II miejsce -  Julia Słonecka kl. Va

III miejsce – Wiktoria Lip kl. VI c

                       Franciszek Kalas kl. V b

                       Marta...

KONKURS CZYTELNICZY "CZY ZNASZ BAJKI CHARLESA PERRAULTA?"

Dnia 12 kwietnia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy pt. „Czy znasz bajki Charlesa Perraulta?”,    w którym wzięli  udział przedstawiciele klas drugich.  Wyniki konkursu:

I miejsce - Tomasz Muzolf z kl. II „g”- 34 pkt

II miejsce – Maria Bajda z kl. II „c”- 32 pkt

III miejsce – Zuzanna Dorniak z kl. II „e” – 31 pkt

Podczas konkursu można było uzyskać maksymalnie 34pkt. 

Laureatom...

HISTORIA POLSKI ZACZAROWANA W KSIĄŻCE

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną  w Wołowie pt. „Historia Polski zaczarowana w książce”. Konkurs organizowany jest w ramach XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”.Na konkurs należy przygotować recenzję wybranej książki historycznej polskiego autora.  Dobra recenzja powinna: zawierać nazwisko autora, tytuł, gatunek literacki, określać problematykę, wspominać o tym, co najciekawsze, a nie opowiadać całej fabuły, zawierać subiektywną ocenę, co się w książce podobało, a co nie, zachęcać do przeczytania  lub odradzać przeczytanie książki, powinna zawierać uzasadnienie opinii recenzenta. Prace należy  dostarczyć  do naszej szkolnej biblioteki  do 1 kwietnia 2017 r. lub wysłać bezpośrednio do Miejskiej i Gminnej...

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

23 listopada w  bibliotece szkolnej   odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Przystąpili do niego uczniowie klas czwartych. Pierwszy etap konkursu polegał na prezentacji przygotowanych wcześniej tekstów przez wszystkich uczestników. Wśród nich komisja wyłoniła siedem osób  czytających najlepiej. Następnie wybrane uczennice wylosowały  teksty, które przeczytały po krótkim przygotowaniu. Podczas tych prezentacji wyłoniono Mistrza Pięknego Czytania. Została nim Jagoda Szwabo z klasy 4a.  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie  tegorocznej Mistrzyni.   Konkurs przygotowały panie Marzenna Świerczek oraz Małgorzata Machowska.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dlaczego dzieciom warto czytać? „Cała Polska czyta dzieciom” – tak niezwykłe i trafne hasło pojawiało się swojego czasu w telewizji. „Tato umiesz czytać ?” – zniecierpliwionym głosem pytała dziewczynka ojca w tej oryginalnej reklamie. Najważniejszym, a zarazem najtrudniejszym zadaniem w wychowaniu dzieci jest pomaganie im w znajdowaniu sensu własnego życia. Tymczasem własne życie dziecka wydaje mu się niepojęte, „kotłują się” w nim emocje, lęki, obawy, pragnienia, których nie tylko nie rozumie, ale nie jest też w stanie samo nad nimi zapanować, dlatego trzeba mu w tym pomóc. Dzieci potrzebują wskazówek, jak wprowadzić ład w swoje dziecięce życie, ale także poznać wartości takich zachowań, które pozwoliłyby na nawiązanie trwałych, życzliwych kontaktów z otoczeniem. Cały artykuł w rozwinięciu.

KONKURS CZYTELNICZY pt. „Czy znasz bajki Charlesa Perraulta?”,

Dnia 9 marca 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy pt. „Czy znasz bajki Charlesa Perraulta?”, w którym wzięli udział przedstawiciele klas drugich.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo: Natalia Staniszewska z kl.II „b”- 32 pkt

Czytaj więcej

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

25 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Przystąpili do niego uczniowie klas czwartych. Podczas tego miłego spotkania uczestnicy zaprezentowali fragmenty  ulubionych utworów literackich. Wszyscy uczniowie przygotowani byli wspaniale. Konkurs przebiegał w przyjaznej  i bardzo ciepłej  atmosferze, a Mistrzynią Pięknego Czytania została Maja Śmigaj z klasy IV a.  Serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom życzymy, aby czytanie zawsze...

KONKURS BIBLIOTECZNY "Maria Skłodowska-Curie naszą patronką"

W piątek, 10  kwietnia 2015 r. w szkolnej  bibliotece został zorganizowany i przeprowadzony przez p. Marzenę Świerczek i Małgorzatę Machowską KONKURS  BIBLIOTECZNY "Maria Skłodowska-Curie naszą patronką".  Przystąpili do niego uczniowie klas 4-6. Pytania konkursowe dotyczyły życia i działalności wspaniałej uczonej.  Oto laureaci konkursu:

       I miejsce - Paweł Pietryk kl. V b 
Czytaj więcej