KONKURS "NIEPODLEGŁA.TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ"

Informujemy, że MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE ogłasza kolejną edycję konkursu „NIEPODLEGŁA. Tradycja i współczesność ” na rok szkolny 2017/2018. Do konkursu zapraszamy uczniów klas I-III , IV-VII. Uczniowie szkół podstawowych wykonują: prace plastyczne, prace fotograficzne oraz prace literackie. Prace plastyczne i literackie dzieci będą oceniane w dwóch kategoriach: uczniowie kl. I -III, uczniowie klas IV-VII.  Celem konkursu jest zapoznanie z problematyką odzyskania i obrony przez Polskę niepodległego bytu, przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku,  kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego, ukazanie różnych form obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. Prace należy przynieść do gab. 59 (ul.Prusa) lub 6 (ul. Kościuszki) w terminie do 9 października (poniedziałek). Informacje szczegółowe w rozwinięciu.

1. Udział w konkursie mogą wziąć:

a) uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VII).

b) uczniowie szkół ponadpodstawowych (gimnazja, licea)

2. Konkurs realizowany jest w kategoriach:

a) uczniowie szkół podstawowych:

- praca plastyczna zatytułowana Niepodległość w oczach dziecka od formatu A-3 (30 na 42 cm) do B-1 (70 na 100 cm), technika dowolna;

- praca fotograficzna Moje spojrzenie na Niepodległość ilustrująca miejsca pamięci oraz wkład Polaków w odzyskanie Niepodległości (od 3 do 6 zdjęć, format A-4);

- praca literacka zatytułowana Moje pierwsze spotkanie z Niepodległością spisane w formie wspomnień własnych zilustrowane fotografiami, kserokopiami zaproszeń, ulotek i innych materiałów do 5 stron formatu A-4, czcionką 12, Times New Romana , odstępy 1,5 wiersza. Uwaga: Prace plastyczne i literackie dzieci będą oceniane w dwóch kategoriach: uczniowie kl. I -III, uczniowie klas IV-VII

Jedna placówka może nadesłać na konkurs max 5 prac w każdej kategorii wiekowej.

3. Wszystkie prace zgłaszane na konkurs winny być oryginalne, tj. opracowane samodzielnie i nie nagrodzone wcześniej w innych konkursach. Prace wykonywane przez uczniów winny mieć każdorazowo zapewnioną pomoc opiekunów

Do konkursu kwalifikują się wyłącznie prace indywidualne.

4. Wszystkie prace powinny być odpowiednio podpisane:

imię i nazwisko uczestnika,

pełna nazwa szkoły,

klasa,

adres szkoły, e-mail i telefon,

nazwisko nauczyciela – opiekuna ucznia.

Prace muszą być też opatrzone podpisaną formułą z podpisem autora:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Niepodległości w Warszawie al. Solidarności 62 00-240 Warszawa zgodnie z Ustawą z dnia. 29. 08. 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

Autor: Iwona Wilk-Dudek