SPOTKANIE W CENTRUM SPORTOWYM

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację projektu współpracy polsko-niemieckiej z GS „Innenstadt am Fischmarkt” Goerlitz.  Pierwsze spotkanie obu klas odbyło się 6 grudnia 2019r. w Centrum Sportowym „Arena”.

Podczas ciekawych zajęć dzieci miały okazję na pierwsze, nowe kontakty z uczniami z Niemiec, próbowały się porozumiewać i przełamywać na swój sposób barierę językową.  Grupy mieszane poprzez zabawy przy akompaniamencie gitary pana Grzegorza wysłuchały piosenek świątecznych w różnych językach, ciekawostek obchodzenia świąt w różnych zakątkach świata, a nawet wspólne próby zaśpiewania piosenki pt. „ O Tannebaum”.  W tym samym czasie druga grupa mieszana wykonywała ozdoby świąteczne z różnych materiałów. Poczęstunek oraz drobne upominki zakończyły wspólne spotkanie. Ten dzień był niezwykle oczekiwany przez uczniów. Dostarczył im wielu przeżyć i radości. Nawiązały się nowe, miejmy nadzieję długotrwałe relacje rówieśnicze.

Autor: Grażyna Puziak-Perczyńska