NASI UCZNIOWIE NA SZACHOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Joanna Pietryk zdobyła brązowy medal na IV Indywidualnych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w szachach klasycznych w kategorii trzynastolatków. Joasia zakwalifikowała się tym samym na Szkolne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 2-10 maja w Limie.

Bardzo dobrze wypadła pozostała trójka naszych uczniów, którzy również brali udział w tegorocznych mistrzostwach. Jakub Goszcz zajął szóste miejsce w kategorii dziewięciolatków. Dla Jakuba był to pierwszy udział w Mistrzostwach Polski ale warto wspomnieć, że wygrał on już XVIII Grand Prix w Bogatyni w grupie najmłodszych. W kategorii jedenastolatków  Hanna Pietryk zajęła 10 miejsce , a w grupie chłopców Mariusz Karmasz był 30.

To już piąty medal zdobyty przez uczniów naszej szkoły na Mistrzostwach Polski.  Gratulujemy naszym najlepszym szachistom i życzymy kolejnych sukcesów!

Autor: Artur Mikoszek