Kronika 1977/78

Z okazji Dnia Nauczyciela  w październiku 1977 r. Złotym Krzyżem Zasługi za długoletnią nienaganną pracę zostały odznaczone Panie : Stanisława Brzuszek, Janina Bednarz, Władysława Kotela i Stefania Fedyna. Samorząd Uczniowski postanowił wpisać odznaczone Panie do Księgi Honorowych Obywateli Szkoły.

24 II 1978 r. w związku z koncertem , który odbył się w naszej szkole "Życie i Twórczość Ludomira Różyckiego" - wnuczka kompozytora Pani Maria Różycka podziękowała gronu pedagogicznemu i młodzieży za wspaniałą atmosferę tego wydarzenia.

29 II 1978 r. odbyło się spotkanie z Panem Józefem Zacharewiczem aktorem, który kreował postać w filmie pt. "Bolesław Śmiały". Ciąg dalszy w rozwinięciu!

28 IV 1978 r. obchodzono X-lecie nadania szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji zaproszono znamienitych gości a podczas uroczystego  apelu wręczono nagrody uczniom wyróżniającym się w pracy społecznej.

Z okazji Tygodnia Sportu Szkolnego podsumowano całoroczną działalność sportową. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

IV miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłkę Koszkową- dziewcząt,

IV miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłkę Koszykową- chłopców,

I miejsce w województwie w Wieloboju Specjalistycznym- chłopcy,

II miejsce w Miejskiej Lidze L.A - dziewcząt.

UDZIAŁ W  MISTRZOSTWACH  POLSKI  W  WIELOBOJU  SPECJALISTYCZNYM. Wicemitrzem Polski w wieloboju rzutowym  został uczeń: ZBIGNIEW  ZATYLNY.

26 maja 1978r. podczas koncertu dla Matek naszych uczniów - podsumowano działalność artystyczną szkoły. Osiągnięcia kulturalne:

I miejsce w rejonie  i udział w eliminacjach wojewódzkich ZESPOŁU  PIEŚNI  I  AKROBATYKI  ARTYSTYCZNEJ.

I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim kl.II.

III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim kl. VII-VIII.

II miejsce w Konkursie Piosenki Radzieckiej

1 czerwca 1978 r. w Amfiteatrze Zgorzeleckim podsumowano całoroczne wspólzawodnictwo Zgorzeleckich Szkół Podstawowych. Atrakcją imprezy były występy nauczycieli z poszczególnych szkół. Nasza szkoła zdobyła Puchar Przechodni Wydziału Oświaty.

9 czerwca 1978 r. zakończenie roku szkolnego 1977/78. Uczniowie klas VIII , którzy otrzymali świadectwa z Odznaką Srebrnej Tarczy to: Marzena Kotela, Wioletta Czapiga, Mirosław Ryczkowski, Dorota Szyndlarewicz, Elżbieta Wenta, Elżbieta Januła, Kamila Gaj, Bożena Szyndlarewicz, Anna Biegaj, Bożena Sońta, Beata Fajkowska, Mariola Fronczak, Joanna Petryka

Autor: Iwona Wilk-Dudek