Rok szkolny 1978/79 Międzynarodowy Rok Dziecka

1 września 1978 r. inauguracja nowego roku szkolnego. Uczniowie klas pierwszych byli pasowani na ucznia- oni bedą pierwszymi absolwentami zreformowanej szkoły:

Klasa Ia - klasa sportowa - wych. E. Hołowacz

Klasa Ib wych. G. Wierzbicka

Klasa I c - wych. J. Sztendel

Klasa I d - wych. J. Bednarz

Klasa I e - wych. I. Czernik                        Ciąg dalszy w rozwinięciu!

17 października 1978 rzespół wokalno-taneczny prowadzony przez Stanisławę Stokłosińską został wybrany do udziału w Dniach Kultury Polskiej w NRD. Występy naszych uczniów zostały przyjęte goracymi owacjami. Było to duże przeżycie dla wszystkich członków zespołu, którzy swoim udziałem przyczynili się do upowszechnienia polskich piosenek i tańców.

14 października 1978 r. Dzień Nauczyciela był wielkim świętem w szkole. Uśmiechy dzieci i rodziców oraz kwiaty były sympatycznym dowodem uznania pracy naszych pedagogów. Goście zwiedzili izby lekcyjne i wzięli udział w uroczystym apelu.

23- 26 maja 1979 r. Dni Oświaty Książki i Prasy. Szkolna biblioteka zorganizowała wielki kiermasz książek oraz aktyw biblioteczny przedstawił inscenizację "Historia Książki'. Ponadto odbyło się losowanie i wręczanie nagród uczestnikom konkursu czytelniczego.

Czerwiec 1979 r.  koniec roku szkolnego. Uroczystość była bardzo podniosła. Wręczono dyplom za zdobycie I miejsce w Konkursie Oszczędzania oraz piękny puchar za I miejsce w zawodach wędkarskich. Najwięcej uśmiechów i łez szczęścia sprawiło wręczenie najlepszej absolwentce i sportmence Marioli Niemajewicz Książeczki Mieszkaniowej przez Pana Lecha Kotta w imieniu zakładu opiekuńczego. Poza tym wręczono cenne nagrody rzeczowe zdobywcom Srebrnej Tarczy za osiągnięcie w nauce.

Autor: Iwona Wilk-Dudek