Rok szkolny 1979/80 do 1982 r.

3 września 1979 r. w naszej szkole miała miejsce miejska inauguracja nowego roku szkolnego. Gościliśmy delegacje i poczty sztandarowe ze wszystkich zgorzeleckich szkół, odbyło się pasowanie na ucznia a rodzice i goście zwiedzali szkołę.

28 kwietnia 1979 r. we Wrocławiu z okazji Międzynarodowego Roku Dziecka uczniowie pod kierunkiem  nauczyciela Fotakisa Jannisa przygotowali występ dziecięcy, który  został przyjęty z uznaniem i zadowoleniem przez widownię. Z tej okazji kierownictwo szkoły otrzymało pisemne podziękownie od  przewodniczącego Związku Uchodźców Politycznych Dymosa Ziotasa. Ponadto w prasie greckiej ukazał się artykuł opisujący to wydarzenie.    Ciąg dalszy w rozwinięciu!

Kwiecień 1979 r.- szkołę odwiedził pisarz książek przygodowych i popularnonaukowych Andrzej Trepka. Udział w spotkaniu z pisarzem wzięli uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami. Pan Andrzej Trepka bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy.

25 kwietnia 1979 r. w Elblągu miał miejsce X FINAŁ KRAJOWYCH SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH o puchar redakcji "Przeglądu sportowego" i "TVP". Drużyna ternerki Stanisławy Stokłosińskiej zajęła IX miejsce.

28 kwietnia  1979 r. Święto Szkoły. Szkolny Związek Sportowy- ZARZĄD GŁÓWNY przyznał Szkole Podstawowej Nr 5 w Zgorzelcu ZBIOROWĄ  ODZNAKĘ  "ZA  ZASŁUGI  W  ROZWOJU  SPORTU  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ" - Warszawa 8 marca 1982 r.

2 czerwca 1982 r. klasyfikacje sportowe:

I miejsce w punktacji drużynowej dziewcząt na Igrzyskach Rejonowych Dzieci i Młodzików

I miejsce w punktacji drużynowej chłopców na Igrzyskach Rejonowych Dzieci i Młodzików

II miejsce w punktacji drużynowej dziewcząt FINAŁ  REJONOWY  TRÓJBOJU  L.A.

II miejsce w STREFOWYCH MISTRZOSTWACH  POLSKI  W  CZWÓJBOJU  DZIEWCZĄT - Namysłów 1982 r.

15 czerwca 1982 r. VII WOJEWÓDZKIE  LETNIE  IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ

I miejsce w punktacji ogólnej dziewcząt.

Najlepsi sportowcy klas VIII: Marzena Żyluk, Teresa Mackiewicz, Władysława Chról, Aldona Górska,

Waldemar Pakuła, Robert Zatylny, Ireneusz Miazga, Artur Olejniczak, Jacek Idzior.

18 czerwca 1982 r. Zakończenie roku szkolnego. Świadectwa z ODZNAKĄ  SREBRNEJ  TARCZY otrzymali:

Aldna Górska, Halina Puczko, Wioletta Świątek, Mirella Fiedorowicz, Wioletta Amrogowicz, Hanna Biernacka, Katrzyna Czech, Małgorzata Januła, Katarzyna Pawlak, Marzena Pępkowksa, Artur Tokarczyk, Małgorzata Wasilopulu, Ewa Wrzeszcz, Magdalena Zarycka, Jolanta Frazik, Andrzej Franiak, Sławomir Siejba, Waldemar Pakuła.