Rok szkolny 1965/1966 1966/1967 1967/1968

1 września 1965 r. był dniem bardzo uroczystym- rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Stan oddziałów: 27,  ilość uczniów 950. Szkoła w czasie wakacji została odmalowana ( lamperie i drzwi ). Z dniem 1 września - tradycyjne klasy zamieniły się na gabinety przedmiotowe ( V- VII). Gabinetu fizyczno-chemicznego nie powstydziłaby się niejedna szkoła średnia. Do każdego stolika doprowadzono instalację elektryczną i gazową, umożliwiające przeprowdzenie doświadczeń. Ponadto w klasach II i  III"a" nauka odbywać się bedzie systemem problemowym. Bardzo przyjemnie i nowocześnie urządzono pokój nauczycielski, gabinet lekarza szkolnego oraz stomatologa.

13 grudnia 1965 r. odbyły się mistrzostwa szkół powiatu zgorzeleckiego w tenisie stołowy. Drużyna dziewcząt i chłopców przygotowana do tej imprezy w ramach zajęć SKS przez p. Surmę i p. Arcimowicza zajęła II miejsce zdobywając jako nagrodę stół pinpongowy i dyplom.

15 stycznia 1966 r. staraniem Komitetu Rodzicielskiego i Kierownictwa szkoły zorganizowano doroczną, tradycyjną "Choinkę" dla dzieci. Zabawa była bardzo udana, grał zespół młodzieżowy "TG-65" z Technikum Górniczego w Zgorzelcu. Dzieci (zwłaszcza klas I-IV) były przebrane w bardzo pomysłowe stroje. Najlepiej przebrani zostali nagrodzeni słodyczami. Zabawa ta miała też aspekt wychowawczy- uczy zachowania się w towarzystwie, widzieć muzykę i taniec jako sztukę.

28 lutego 1966 r. - harcerze zdobywali odznaki sprawnosciowe.  Drużyna harcerska naszej szkoły aktywnie włącza się w życie szkoły. Regularnie odbywają się zbiórki zgodnie z planem. Zorganizowano wiele ciekawych imprez: kulig, zabwę, choinkę. Niedawno odbyło się przyrzeczenie harcerskie- przysięgę złożyło 36 harcerzy. Uroczystość była bardzo podniosła. Harcerze otrzymali krzyż harcerski.

17 marca 1966 r. odbyły się szkolne zawody matematyczne. W zawodach brali udział uczniowie klas VII.

28 kwietnia 1968 r. o godz. 10.00 odbyła się w szkole podniosła uroczystość nadania szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Oprawa uroczystości bardzo uroczysta. W imprezie brali udział przedstawiciele najwyższych władz oświatowych, rad narodowych oraz rodziców i młodzieży szkolnej. Komitet Rodzicielski przekazał ufundowany sztandar.