KLASA 2e W RADOGOSZCZY

26 października  uczniowie klasy 2e z wychowawczynią, panią Iwoną Szymanek - Zych i  panią Małgorzatą Machowską oraz uczniowie klasy 2b ze szkoły w Goerlitz ze swoją wychowawczynią, panią Hartman wyjechali na wycieczkę do Radogoszczy, do pracowni ceramicznej "Chata za wsią".

Po przyjeździe, na miejscu powitała nas właścicielka, pani Agnieszka Marcinkowska. W swojej pracowni pokazała nam, jak wyczarować z gliny różne "cudeńka". Później, po przerwie śniadaniowej wspólnie z panem Piotrem Marcinkowskim - leśniczym udaliśmy się na wycieczkę do lasu. Poznaliśmy proces powstawania lasu "Od nasionka do drzewka". Po powrocie z lasu czekała na nas pieczona kiełbaska i ciepła herbata. Jesienna pogoda nam dopisała, dlatego mogliśmy wspólnie bawić się na podwórku. Wycieczka była udana, wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu. Dziękujemy p. Agnieszce i p. Piotrowi za ciekawe zajęcia, p. Jarkowi za bezpieczny dowóz i naszym kolegom i koleżankom z Niemiec za "słodkości".

Autor: Iwona Szymanek-Zych