NOŚ ODBLASKI - ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

Apelujemy do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli o propagowanie hasła "Noś odblaski - Świeć przykładem" !  Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym  na drogach poprzez wyposażenie ich w odblaski co zmniejszy liczbę osób ginących każdego roku na drogach z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. Kolejnym celem jest uświadomienia zagrożenia jakie pojawia się w sytuacji kiedy przemieszczamy się drogami nieoświetlonymi, bez elementów odblaskowych i stajemy się praktycznie niewidoczni dla kierujących pojazdami.

Warto również przypomnieć, że od 31 sierpnia 2014 roku, już nie tylko dzieci, ale każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poboczem zobowiązany jest do noszenia odblasków. Ich powszechne stosowanie w różnej formie – zawieszki, opaski, kamizelki, z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach. Pozwoli również uniknąć potrącenia w warunkach złej widoczności. Za nieprzestrzeganie przepisów może grozić mandat od 20 do 500 złotych.

Autor: Iwona Wilk-Dudek