JAK PRACUJEMY, UCZYMY SIĘ I BAWIMY

Sukces Pani Magdaleny Rokut – Nasza Nauczycielka Roku!

Z ogromną dumą i radością informujemy, że Pani Magdalena Rokut, nauczycielka naszej szkoły, zdobyła tytuł Nauczyciela Roku na poziomie powiatowym, wojewódzkim, a następnie została uhonorowana prestiżowym tytułem Nauczyciela Roku Polski w ramach ogólnopolskiego plebiscytu edukacyjnego.

OBWODY ELEKTRYCZNE NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH

Podczas lekcji techniki w klasach szóstych uczniowie budują obwody elektryczne korzystając z wyposażenia pracowni: SEKRETY ELEKTRONIKI.  Zestawy edukacyjne zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Uczniowie stosują w praktyce zdobytą wiedzę, budują obwody  łącząc elementy szeregowo i równolegle, czytają schematy i  samodzielnie rysują  obwody z zastosowanie symboli.

MAMY TRZY KWALIFIKACJE DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK!

Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego prestiżowego konkursu zDolny Ślązak 2024 zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły: Sara Ullrich (kl.8b) - biologia, Jakub Grzechnik (kl.8a) - matematyka oraz Marcel Singh (kl.7c) - język niemiecki. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszych uczniów i ich nauczycieli.
Finały konkursów odbędą się we Wrocławiu od 26 lutego do 6 marca 2024.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim!

JASEŁKA 2023 DLA KLAS 5-8

Uczniowie klas 5-8 naszej szkoły w piątek 22 grudnia mogli poczuć magię świąt za sprawą przepięknych jasełek przygotowanych przez uczniów klasy 5e. Jasełka zostały wyreżyserowane przez panią Ewę Baszak, która bardzo trafnie obsadziła młodych aktorów w rolach postaci biblijnych. Scenariusz jasełek był bardzo bogaty, każdy uczeń miał swoje "pięć minut". W przedstawienie wpleciono radosne pastorałki śpiewane przez chórek i występujących uczniów oraz instrumentalne wykonania kolęd, które brawurowo wykonali: Michał Stodolski (gitara) i Grzegorz Siemiatycki (saksofon).

ŚWIĄTECZNY APEL KLAS I-IV

Wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia został  dzisiaj ( 22 grudnia 2023 r.) uświetniony przez uczniów klasy 3e przygotowanych przez wychowawczynię: Annę Łasińską i panią Ewę Siematycką do występu w montażu słowno-muzycznym. Scenografię przygotowała pani Wilk-Dudek.  Na lekcji 2 i 3 uczniowie klas 1-4 mogli podziwiać recytacje, śpiew i choreografię małych artystów. Dali nam wzruszenie, radość i zachwyt . Brawo!

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!

WIGILIE KLASOWE

Wigilie Klasowe są już tradycją w naszej szkole. W piątek przed Świętami, 22 grudnia, każda klasa zorganizowała swoje wyjątkowe spotkania. Towarzyszyły im piękne życzenia świąteczne, wzruszające przemowy i wzajemne deklaracje. Na stołach nie zabrakło pyszności, przygotowanych przez kochanych Rodziców. Było wyjątkowo i magicznie!
Ponadto uczniowie i nauczyciele obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów z klasy 3e i 5e. Klasy młodsze 1-4 miały okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez klasę 3e, natomiast uczniowie klasy 5e zaprezentowali swój występ klasom starszym.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

KLASOWA WIGILIA 7 d

W piątek, 22 grudnia zamiast lekcji uczniowie klasy 7d spędzili czas na przygotowaniach do klasowej wigilii. Dekoracja stołów, ubieranie choinki z przygotowanymi  słodkimi upominkami. Po apelu ze wspaniałym występem klasy 3e, podzieliliśmy się opłatkiem. Były wspaniałe życzenia,  był barszcz z uszkami, pierogi, sałatka, pierniczki, ciasta a nawet frytki:-).  Nie zabrakło warsztatów rękodzieła- uczniowie wykonali oryginalne szopki, był konkurs , były gry i zabawy oraz śpiewanie kolęd przy wtórze gry na skrzypcach Nataszy Kuźmy. Wprowadzeni w wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim  spełnienia marzeń!

2a w AKADEMII ROZWOJU

Dnia 11.12.2023r. dzieci z klasy 2a uczestniczyły w warsztatach chemicznych, na których wyczarowywały świąteczną atmosferę.