Wtorek, 2021-03-02

1. Start
  2. Wydarzenia

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM

Od dzisiaj, przez trzy kolejne dni, odbywa się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty. Do egzaminu przystąpili uczniowie trzech klas ósmych.

Dnia 23 lutego rozpoczęli egzaminy próbne językiem polskim, w środę 24 lutego bedą zmagali się z matematyką, a 25 lutego uzupełnią arkusze z języka obcego.

Trzydniowa próba generalna winna pomóc uczniom klas ósmych w lepszym przygotowaniu się do egzaminu państwowego, którego odbycie zaplanowane jest na ostatni tydzień maja br.

Życzymy powodzenia!

KARNAWAŁ W 3a

W klasie 3a świętowano dziś nie tylko tłusty czwartek. Dzieci bawiły się na wspaniałej zabawie karnawałowej! Były tańce i zabawy oraz oczywiście wspaniała uczta (dziękujemy Rodzicom!).

TŁUSTY CZWARTEK – ŚWIĘTO PĄCZKÓW

Tłusty Czwartek w 2021 roku wypada 11 lutego. To dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Później obchodzimy Środę Popielcową rozpoczynającą wielki post, który trwa aż do świąt wielkanocnych. Tłusty czwartek wypada zawsze 52 dni przed Wielkanocą.

W tłusty czwartek zaczynają się ostatki, nazywane też zapustami czy mięsopustem. Kończą się we wtorek, nazywany czasami „śledzikiem”. Dla wierzących ostatki to ostatni moment na urządzenie hucznych zabaw, balów i imprez przed nadchodzącym okresem postu i wstrzemięźliwości.

W tłusty czwartek trzeba zjeść pączka

Taki przynajmniej jest zwyczaj. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka to w kolejnym roku nie będzie mu się wiodło.

Życzymy smacznego!!

ZIMOWY WF

Wreszcie się udało! Czekaliśmy na to trzy lata! Korzystając z aury, klasa 3a wybrała się na zimowy wf!

9 LUTEGO. DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

9 lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu 2021, czyli jak w czasie pandemii zadbać o bezpieczeństwo dzieci online w szkole i w domu.

Kolekcja materiałów przygotowanych przez kreatywnych nauczycieli na obchody Dnia Bezpiecznego Interntu 2021.

Link do edycji: KLIK

REKRUTACJA DO KLAS I

Film promocyjny

Dokumenty rekrutacyjne w zakładce: DLA RODZICÓW - DOKUMENTY DO POBRANIA - REKRUTACJA .

Z A P R A S Z A M Y !!!

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO W SP 5

Lekkoatletyka dla każdego! to program upowszechniania sportu i zdrowego trybu życia skierowany do dzieci szkół podstawowych, z kontynuacją dla najbardziej utalentowanych dzieci w ramach tzw. GSU, czyli grup szkolenia ukierunkowanego.

REKRUTACJA 2021/2022

UWAGA RODZICE!

Ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Do 26 lutego 2021 r. należy złożyć wniosek wraz z dokumentami

potwierdzającymi spełnienie kryteriów przyjęcia dziecka do

Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu!

Wszelkie niezbędne dokumenty  znajdą Państwo w zakładce DLA RODZICÓW/Dokumenty do pobrania/REKRUTACJA.

ZAPRASZAMY!!!