Konkursy Językowe

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWYM EGIE W JELENIEJ GÓRZE

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej X edycji Regionalnego Konkursu EGie  „Englisch ist einfach, German is easy” z języka angielskiego i języka niemieckiego uczniowie naszej szkoły osiągnęli rewelacyjne wyniki!
W konkursie z języka angielskiego Marysia Pietruszka (kl.8f) zajęła I miejsce.
W konkursie z języka niemieckiego Marcel Singh  (kl.6c) zajął III miejsce i Ola Janota (kl.8c) zdobyła IV miejsce.

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO TRZECIOKLASISTÓW

Wszystkie klasy trzecie, które uczą się języka angielskiego, zakończyły I etap edukacji językowej udziałem w szkolnym konkursie języka angielskiego.

Konkurs  miał formułę dwuetapowego testu. Do II etapu zakwalifikowało się 39 uczniów.

Uzyskanie 60-67 punktów gwarantowało zdobycie I miejsca, 53-59 – II miejsca, poniżej 53 punktów – III miejsca.

KONKURS PLASTYCZNY PT. MUZYKĄ INSPIROWANE

Z okazji międzynarodowego dnia muzyki, który przypada 1 października ogłaszamy konkurs plastyczny pt. MUZYKĄ INSPIROWANE.

Wykonaj dowolną techniką na formacie A4 prace inspirowaną Twoim ulubionym artystą, bądź jego utworem.

Termin składania prac 30 września u nauczyciela muzyki i plastyki p. Elżbiety Kowalskiej.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone już w najbliższy piątek.

Czekamy z niecierpliwością na owoce Waszych twórczych działań !

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Albus:

Laureci konkursu:

Michael Sędyka - kl. 4d, Nikodem Wojtala - kl. 4f , Oliwier Skorupa - kl.3d , Igor Tomczak - kl. 3d .

Wyróżnienia:
Maria Wyrwas - kl. 4 e,  Kacper Brzozowski - kl. 4b, Jakub Kopacz - kl. 4e , Milena Bujak - kl. 8a, Jakub Bąk - kl. 8a,  Natalia Staniszewska - kl. 8e.

Uczniowie, którzy osiągnęli wysoki wynik w konkursie :
Maja Okienko - kl. 4e, Maciej Jasiul - kl. 5a , Hanna Szulc - kl. 5a, Amelia Zalewska - kl. 8d, Magdalena Świderska - kl. 8e.

Składamy wszystkim serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO WELTSPRACHEN KINDER

Z wielką dumą informujemy,  że SARA ULLRICH z klasy 5b zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego WELTSPRACHEN KINDER i uzyskała DYPLOM ZWYCIĘZCY w kategorii klasy 5-tej.

Tegoroczna XI edycja konkursu odbyła się w lutym w formie online.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły.

MAMY LAUREATA DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU „zDOLNY ŚLĄZAK”

Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Gerry Göthling (kl.8c)  został laureatem prestiżowego Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego  „zDolny Ślązak”.
TYTUŁ LAUREATA uzyskał w finale etapu wojewódzkiego, który odbył się 26 lutego we Wrocławiu.

FINALISTA KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz uczeń, Gerry Göthling z klasy 8c, zakwalifikował się do II etapu finału wojewódzkiego konkursu ZDOLNY ŚLAZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Wysoki wynik z I etapu, z części pisemnej, zagwarantował mu już tytuł FINALISTY KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO.
W dniach 26-27 lutego weźmie udział w II etapie konkursu we Wrocławiu. W części ustnej powalczy o tytuł LAUREATA KONKURSU.

GRATULACJE DLA NASZEGO FINALISTY

Uczeń klasy 8c, Gerry Göthling, zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego. Gerry przeszedł pomyślnie już dwa etapy, etap szkolny i powiatowy. Przed nim jeszcze najtrudniejsza część konkursu i ostatni etap finałowy, który odbędzie się 13 stycznia we Wrocławiu.

Wszyscy trzymamy kciuki za naszego finalistę!

IV DOLNOŚLĄSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 b  Maksymilian Baumgart został FINALISTĄ IV Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego "zDolny Ślązaczek". GARTULACJE ;-)

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

W miniony wtorek 2 kwietnia  w Miejskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W zmaganiach wokalnych uczniowie powiatowych szkół prezentowali utwory w języku angielskim i niemieckim. Komisja konkursowa spośród licznej grupy uczestników wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Miło nam poinformować iż uczennice naszej szkoły –

Zuzanna Suduł  - klasa VB – zajęła miejsce II w kategorii klas 5

Jagoda Kowalska – klasa VIIIA – zajęła miejsce III w kategorii klas 8 .

Gratulacje dziewczynki Śmiech Brawo opiekunowie Uśmiech