Inspiracje twórcze

Czasami tak trudno znależć pomysł na prace plastyczną. Dla tych wszystkich uczniów mamy tutaj miejsce do poszukiwania rozwiązań. Możecie skorzystać z podpowiedzi, dostosować ich formę do swojego tematu, twórczo rozbudować wzór. Najważniejsze czym powinniście się kierować: nie kopiujemy cudzego pomysłu z pełnym poszanowaniem jego pracy!

RÓŻA Z METALU - WYKORZYSTANIE PUSZKI PO NAPOJACH

Z okazji  Dnia  Matki można samodzielnie wykonać nietuzinkowy upominek - RÓŻĘ Z METALU. Wystarczą takie materiały: blacha z dwóch puszek 0,5l po napojach, drut miedziany o średnicy 2mm i dł. 150mm, 100 mm cienkiego drutu miedzianego. Potrzebne narzędzia: rysik traserski, cyrkiel traserski, nożyce ręczne do cięcia blachy, szczypce uniwersalne, przebijak. Powodzenia!

Kartki okolicznościowe

Zamiast tradycyjnych kartek składanych na pół, można wykonać kartkę składaną nietypowo w formie marynarki, żakietu. Trochę fantazji w doborze dodatków i efekt zaskakująco udany.

Pokrowce na telefon

Trochę chęci i umiejętności szycia ręcznego i bez trudu można wykonać efektowny prezent mikołajkowy. Sami oceńcie !

PAN STOP

Pan STOP- to zadanie wytwórcze - pomoc do nauki znaków drogowych. Z dremnianej łyżki, spinaczy i kolorowych szmatek i papieru można w prosty sposób wykonać coś kolorowego, starannego i nieszablonowego.

WAZONIKI PAPIER MACHE

Warto opanować tachnikę PAPIER MACHE. Dzięki ćwiczeniom można uzyskać najróżniejsze efekty modelując papierową masę, papierowe paski na pojemnikach szklanych, plastikowych, styropianowych i z tektury. Dzisiaj pokażemy Wam jak zrobić wazonik.

Prasowanki Oli Chrząstowskiej z 4 b

Ola Chrząstowska z 4 b zachęca Was do wykonania bardzo efektownych prasowanek z plastikowych,  kolorowych koralików. Zobaczcie jakie efekty można uzyskać . Jeżeli Ty również lubisz taką technikę kreatywnego działania : zaprezenruj również swoje prace- ZACHĘCAMY