Rok szkolny 2014/2015

KLASA 1 g W SALI ZABAW W GORLITZ - 27 listopada 2014 r.

W ramach polsko-niemieckiej wspołpracy szkół- uczniowie klasy 1 g z wychowawczynią Przemysławą Korneluk w dniu 27 listopada 2014 r. odwiedzili swoich rówieśników w Gorlitz i spędzili wspólnie czas na sali zabaw.

KLASA 3b W MUZEUM PRZYRODNICZYM

W ramach współpracy z GS am Fischmarkt w Goerlitz, 2XII uczniowie kl. 3b z wychowawczynią Wiolettą Kołodziej uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Przyrodniczym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć a nawet dotknąć zwierzęta, które tam przebywają. Po słodkim poczęstunku dzieci wspólnie wykonały stroiki świąteczne, słuchały kolęd. Wszyscy poczuli świąteczny nastrój.

KLASA 1c W ROSENHOF

Dnia 25 listopada w ramach współpracy polsko - niemieckiej uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Goerlitz. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do centrum sportowo-rekreacyjnego w Rosenhof. Tam mieli okazję do wspólnych zabaw oraz wzajemnego poznawania się. Dzieci poprzez zabawę uczyły się nawzajem swoich imion oraz przełamywały barierę językową. Zabawa była udana. Cieszymy się, że mogliśmy bliżej poznać naszych sąsiadów zza Nysy.

KLASA 3a NA KRĘGIELNI

Czwartek, 27 listopada był kolejnym dniem z serii spotkań klasy 3a z zaprzyjaźnioną klasą z GS am Fischmarkt w Goerlitz. Tym razem polskie dzieci zostały zaproszone na kręgielnię. Po cudownym spacerze wzdłuż Nysy Łużyckiej przez dwie godziny trwała rywalizacja w mieszanych, polsko-niemieckich drużynach. Dzieci bawiły się wspaniale, dopingując się wzajemnie do walki o kolejne punkty. Osiągnięto naprawdę wspaniałe wyniki! W klasyfikacji indywidualnej I miejsce wśród dziewczynek zdobyła Natalka Nieścierowicz. Wśród chłopców najlepszy okazał się Miłosz Kołodziejczyk - zdobywca III miejsca. Najlepszą drużyną okazała się ta, w której walczyły Natalka Nieścierowicz i Maja Burzmińska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Ten spędzony na sportowo dzień bardzo wszystkim się podobał!

KLASA 1 e w KINDER-SPIEL-LAND im.ROSENHOF/ GORLITZ.

W ramach współpracy polsko- niemieckiej w dniu dzisiejszym 26 listopada 2014 r. klasa 1 e z wychowawczynią Iwoną Szymanek- Sitkowską  brała udział w zajęciach  sportowych w Rosenhof w Goerlitz. Spotkanie z uczniami z klasy 1 z zaprzyjaźnionej szkoły  obfitowało w atrakcje. Uczniowie jechali tramwajem ( niektórzy po raz pierwszy ) , po zajęciach sportowych  ( kręgle, małpi gaj i jazda autkami ) był poczęstunek : lody.

KLASA 3C NA KRĘGIELNI

13 listopada 2014r. w ramach polsko - niemieckiej współpracy ze szkołą GS „Innenstadt am Fischmarkt“,uczniowie klasy 3c, wraz z wychowawczynią, panią Joanną Brzezińską,  uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Görlitz. Partnerska klasa z Niemiec zaprosiła polską stronę do kręgielni na wspólne rozgrywki. Dzieci zostały podzielone na 6 drużyn, w których były zarówno dzieci polskie jak i niemieckie. Uczniowie zdobywali punkty dla swojej drużyny do której zostali przydzieleni oraz indywidualnie dla siebie.  Po wspólnych zawodach została  wyłoniona  najlepsza drużyna polsko – niemiecka, a także najlepsi uczniowie, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Spotkanie sprawiło wszystkim uczniom bardzo wiele radości, zadowolenia i pozytywnych emocji Dla większości dzieci były to pierwsze w  ich życiu zmagania w prawdziwej profesjonalnej kręgielni.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców - wszystkie miejsca zdobyli uczniowie  z klasy 3c, a wśród dziewczynek najlepszy wynik  uzyskała Julia Pelic   zdobywając I miejsce.

I miejsce Paweł Czesnakowski,

II miejsce Igor Skowroński,

III miejsce Oliver Göthling.

To kolejne zajęcia, w których dzieci mogły ze sobą współpracować, rywalizować, bawić i poznawać się, a...

SCHLESISCHES MUSEUM ZU GOERLITZ- zaproszenie na WYSTAWĘ WĘDROWNĄ" PIERNIKI- Podróż do Krainy Zmysłów..."

Muzeum Śląska w Goerlitz  zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców do odwiedzenia nowej wystawy "Piernik- podróż do krainy zmysłów", która trwa od 29 listopada 2014r. do 1 marca 2015 r.. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 17.00.

Oprowadzenie i warsztaty ( ozdabianie pierników oraz samodzielne wypiekanie ) w ramach edukacji muzealnej, poświęcone pachnącej piernikiem wystawy,  przeznaczone są dla uczniów szkól podstawowych. Program trwa ok. 100 minut i kosztuje 25 euro za jedną grupę.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

PROJEKT "HALLO -SHALOM"- podsumowanie 27 października 2014 r.

W poniedziałek 27 października 2014 r. w naszej szkole o godz. 13.00 została otwarta wystawa podsumowująca projekt "HALLO  und  SHALOM" realizowany pod patronatem FVKS z Gorlitz. W obecności pani dyr. Marleny Dzierki przedstawiciele stowarzyszenia oraz Ratusza z Goerlitz podsumowali realizację całego projektu, wyrazili podziękowania za wspólpracę klasie 5 b    (obecna 6 b) , zostały wręczone wyróżnienia - całe wydarzenie rejestrowała lokalna TV. Zapraszamy do obejrzenia relacji.