Rok szkolny 2015/2016

1c w ROSENHOF

7 czerwca klasa 1c  wraz z wychowawczynią, panią Wiolettą Kołodziej udała się  na spotkanie w ramach współpracy polsko-niemieckiej do "krainy zabaw " w  Rosenhof

1a w ROSENHOF

15 czerwca klasa 1a  wraz z wychowawczynią, panią Anią Łasińską udała się  na spotkanie w ramach współpracy polsko-niemieckiej do "krainy zabaw " w  Rosenhof

2e W MUZEUM ŚLĄSKIM

25 maja klasa 2e udała się do G?rlitz w ramach współpracy z GS „Innenstadt am Fischmarkt”. Grupa polsko-niemiecka odbyła zajęcia w Schlesische Museum, gdzie dowiedziała się na temat Liczyrzepy, Ducha Gór (niem. Rűbezahl). Uczniowie obejrzeli różne dzieła artystów przedstawiające Liczyrzepę i same charakteryzowały go na podstawie ilustracji. Był też czas na prace plastyczne. Dzieci wykonały maski przedstawiające Liczyrzepę, czy też jego ukochaną księżniczkę. Na zakończenie dzieci niemieckie obdarowały upominkami naszych kolegów. Była to bardzo ciekawa lekcja.

2g w MUZEUM ŚLĄSKIM

Dnia 18.05.2016 r uczniowie klasy 2g, z wychowawczynią, panią Przemysławą Korneluk spotkali się z uczniami klasy 2a z zaprzyjaźnionej klasy z Gorlitz. Obie klasy udały się do Schlesisie Museum, gdzie zwiedzały wystawę poświęconą Liczyrzepie. Uczniowie zapoznali się z postacią ducha zamieszkującego Karkonosze. Po zakończeniu zwiedzania wystawy wszystkie dzieci z przygotowanych materiałów wykonały postać Liczyrzepy. Wspólne działania plastyczne i poczęstunek zbliżyły do siebie dzieci z Polski i Niemiec.  

 

BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE W GOERLITZ

9 grudnia 2015 r. nauczyciele naszej szkoły współpracujący z GS „Innenstadt am Fischmarkt” w G?rlitz spotkali się ze swoimi koleżankami z Niemiec z okazji Świąt Bożego Narodzenia, następnie obejrzeli wspaniały program świąteczny przygotowany przez uczniów szkoły niemieckiej. Składano sobie życzenia i opowiadano różne ciekawostki związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w Niemczech. Nasi nauczyciele obdarowali swoje koleżanki własnoręcznie wykonanymi pierniczkami.  


1a w RADOGOSZCZY

W środę, 4 listopada, w ramach współpracy naszej szkoły z GS am Fischmarkt w Goerlitz, klasa 1a z wychowawczynią, panią Anią Łasińską zaprosiła gości z Niemiec do Radogoszczy. Wszyscy wspaniale bawili się produkując świąteczne anioły oraz korzystając z uroków przepięknej tegorocznej jesieni.


KLASA 2e W RADOGOSZCZY

26 października  uczniowie klasy 2e z wychowawczynią, panią Iwoną Szymanek - Zych i  panią Małgorzatą Machowską oraz uczniowie klasy 2b ze szkoły w Goerlitz ze swoją wychowawczynią, panią Hartman wyjechali na wycieczkę do Radogoszczy, do pracowni ceramicznej "Chata za wsią".

WYCIECZKA kl. 1c do RADOGOSZCZY

W ramach współpracy z GS Innenstadt am Fischmarkt w Goerlitz uczniowie kl. 1c wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Kołodziej uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny "Chacie za wsią"w Radogoszczy

 

KLASA 2c GOŚCIŁA UCZNIÓW Z GS AM fISCHMARKT W GOERLITZ

1 października w ramach współpracy partnerskiej szkół uczniowie z klasy 2c wraz z wychowawczynią, panią Eweliną Sulima gościli na swoich zajęciach uczniów ze Szkoły Podstawowej w Goerlitz. Tematem zajęć była ,Jesień”.