SZACHY

SZACHIŚCI KLAS I-III SP 5 NA TURNIEJU SZACHOWYM - DOLNOŚLĄSKI FINAŁ "EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE"

Drużyna najmłodszych szachistów naszej Piątki przybyła już do Lubina , gdzie niebawem rozpocznie się Dolnośląski Finał "Edukacja przez Szachy w Szkole" .

Nasi szachiści są dobrze przygotowani, odpowiednio zdeterminowani i skoncentrowani oraz spragnieni szachowych sukcesów.

Trzymajmy wszyscy kciuki za szachistów z SP5.

NAJMŁODSI UCZNIOWIE SP5 TRENUJĄ PODCZAS SZKOLNYCH ZAJĘĆ SZACHOWYCH

Historia szachów w naszej szkole sięga 2015 r.
Zajęcia szachowe w klasach młodszych odbywają się dwa razy w tygodniu. Prowadzone jest również pozalekcyjne kółko szachowe.
Nasi uczniowie od lat zdobywają wysokie pozycje w wojewódzkich oraz ogólnopolskich turniejach szachowych

SZKOLNE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI 2021

Joanna Pietryk, uczennica SP 5 w Zgorzelcu, została Wicemistrzynią Polski w szachach klasycznych !!!

Mistrzostwa odbyły się 21 maja br. w Pokrzywnej.

Gratulujemy sukcesu Asi, jej Trenerom i Rodzicom.

Życzymy dalszych sukcesów!

NASI UCZNIOWIE NA SZACHOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Joanna Pietryk zdobyła brązowy medal na IV Indywidualnych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w szachach klasycznych w kategorii trzynastolatków. Joasia zakwalifikowała się tym samym na Szkolne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 2-10 maja w Limie.

SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW

W 2015 roku powstała w naszej szkole sekcja szachowa. Po dwóch latach działalności nasza placówka zajęła IX miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych dla klas I-III.  W  roku 2016 dwie nasze uczennice zajęły trzecie miejsca w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Dwie zawodniczki są w Kadrze Narodowej. Nasi uczniowie jeżdżą regularnie na turnieje szachowe na terenie województwa i Polski. W tym roku szkolnym nasza sekcja liczy  21 zawodników. W ostatnim czasie czworo naszych uczniów zakwalifikowało się do Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w szachach klasycznych w kategorii U-11 i U-9. Turniej odbędzie się na dystansie 9 rund. Termin Mistrzostw Polski 06-12 stycznia 2019 roku w Pokrzywnej (woj. Opolskie). Jest to ogromny sukces naszych młodych sportowców!

SP 5 WICEMISTRZEM POWIATU W SZACHACH

Nasi szachiści po raz trzeci z rzędu awansowali do finału strefy jeleniogórskiej. W mistrzostwach powiatu startowało jedenaście zespołów. Młodzi szachiści wygrali pięć meczów i przegrali jeden pojedynek z SP 3 Bogatynia. Trzymamy kciuki za młodych adeptów tej pięknej gry. Zwycięska ekipa: Lenka Miakisz, Lenka Kusy, Zuzia Sudół, Kamilka Witek, Tomek Mejer, Marcin Wużyński, Oliwka Zając, Asia Pietryk, Ola Gajzler, Marcel Wojciechowski, Hania Pietryk i Dominik Wilk.

UDANY START NASZYCH SZACHISTÓW

Dopiero rozpoczął się nowy rok szkolny a nasi szachiści pokazali się z jak najlepszej strony. 10 września 2017 r. w Jeleniej Górze odbył się turnieju dla dzieci z okazji WRZEŚNIA JELENIOGÓRSKIEGO w kategorii – (2010 i młodsi).Uczennice klasy II a Kamila Witek i Hanna Pietryk wzięły udział w tych szachowym turnieju. Zawody zorganizowano w tempie gry 30 minut na zawodnika na partię. Ilość rund -6. Kojarzenie rund wsystemie szwajcarskim.  W turnieju wzięło udział 21 zawodników i zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Pietryk z kompletem zwycięstw 6-0. Kamila Witek zajęła 11 miejsce 3-3. Kamila wywalczyła IV kategorię szachową! Gratulujemy.

Informujemy, że zajęcia szachowe w naszej szkole dla klas I-IV odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 13.45-15.15 w gabinecie 23 (na parterze). Pierwsze zajęcia odbędą się 25 września. Wszystkich chętnych zapraszamy.

IX MIEJSCE W POLSCE W SZACHACH KLAS I-III DLA SP 5 !

dniach 4-7  maja 2017 r. w Chrustach k. Kielc odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Klas I-III w ramach  Edukacji przez Szachy w Szkole. Organizatorem na zlecenie PZSzach był Świętokrzyski Związek Szachowy. Nasza wspaniala młodziutka drużyna SP 5 w Zgorzelcu w składzie - Hania Pietryk, Asia Pietryk, Marcel Wojciechowski, Dominik Wilk oraz Tomek Meyer wywalczyła IX Miejsce w Polsce ! Na tych samych mistrzostwach Joanna Pietryk zajęła indywidualnie II miejsce- gratulacje! Wszystkie Dzieciaczki spisaly się na medal.